У Великолепетиському районі проведені спільні інспектування сімей з метою перевірки інформації щодо наявності складних життєвих обставин

21.10.2013 18:16:00

17 та 18 жовтня 2013 року на території Князегригорівської і Рубанівської сільських рад службою у справах дітей районної державної адміністрації спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено спільні інспектування, метою яких була перевірка інформації щодо наявності складних життєвих обставин найуразливіших категорій населення

З метою реалізації в районі соціальних ініціатив Президента України щодо вдосконалення роботи соціальних служб шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, раннього виявлення проблемних сімей та вчасного надання їм підтримки, 17 та 18 жовтня 2013 року на території Князегригорівської і Рубанівської сільських рад службою у справах дітей районної державної адміністрації спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено спільні інспектування, метою яких була перевірка інформації щодо наявності складних життєвих обставин найуразливіших категорій населення.
Як показує практика, головними причинами кризи в сучасних сім’ях є складні житлово-побутові умови, пов’язані з відсутністю роботи в батьків, відсутністю грошового забезпечення, зловживанням алкоголем. Дуже часто батьки не мають найменших педагогічних знань з питань виховання власних дітей. Та головне – сім’я не бажає щось змінювати, прикладати хоча б мінімум зусиль для покращення ситуації.
Так, у ході спільних інспектувань працівниками служби у справах дітей районної державної адміністрації і районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відвідано 8 сімей, де проживає 20 дітей, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків, та 7 сімей опікунів, піклувальників, у яких проживають 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З батьками проведено профілактичні бесіди щодо відповідального батьківства, створення належних умов для проживання та виховання дітей, ведення здорового способу життя.
Ознайомившись з результатами останніх інспектувань, перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко наголосив, що: “Одним з головних завдань служб у справах дітей є відстоювання прав та інтересів дітей. Адже кожна дитина повинна виховуватися в родині, відчувати любов, турботу й підтримку близьких людей”.

Корисні посилання