У Великолепетиському районі покращать доступність медичного обслуговування населення

04.02.2014 16:48:00

З метою реалізації у районі завдань Президента України щодо забезпечення доступності медичної допомоги та медичного обслуговування для населення, зокрема у напрямку профілактики та лікування онкологічних захворювань, 03 лютого 2014 року перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко провів засідання за «круглим столом»

З метою реалізації у районі завдань Президента України щодо забезпечення доступності медичної допомоги та медичного обслуговування для населення, зокрема у напрямку профілактики та лікування онкологічних захворювань, 03 лютого 2014 року перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко провів засідання за «круглим столом», у якому взяли участь заступник голови райдержадміністрації Володимир Мошенець, головний лікар КП «Великолепетиська центральна районна лікарня» Петро Сайтарли, головний лікар КП «Великолепетиський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяна Шевель, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.
Олександр Трохименко наголосив на тому, що своєчасно виявлене захворювання на ранній стадії, зокрема онкологічне, перестає бути вироком і за сучасних медичних технологій може бути успішно вилікуване. Питання онкопатології в країні лишається актуальним. Саме тому проведення районною державною адміністрацією засідання за «круглим столом» має на меті ознайомлення ближче з роботою медичних закладів району щодо профілактичного та раннього виявлення онкозахворювань і встановлення контролю за цією роботою.
У районі активно проводяться організаційні заходи щодо покращення стану протиракової боротьби. На виконання нормативно-правових документів МОЗу у КП «Великолепетиська центральна районна лікарня» за направленням медичних працівників первинної ланки веде прийом та надає допомогу з виявлення патології молочної залози лікар-хірург, у кожній сімейній амбулаторії району – роботу з онкоогляду здійснює медсестра сімейного лікаря. З метою підвищення фахового рівня лікарі, медичні працівники первинної ланки, пройдуть у 2014 році підготовку на короткотривалих курсах обласного онкодиспансеру.
Під час засідання за «круглим столом» учасниками зібрання обговорювалися також питання: про забезпечення населення доступними та якісними лікарськими засобами на території району; про медичне обслуговування пенсіонерів, інвалідів та ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці; про укомплектування медичних установ району сімейними лікарями.
На завершення засідання перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко наголосив: «Впровадження медичної реформи – важливий крок у забезпеченні якісних умов життя населення, надання своєчасних медичних послуг незалежно від того, де проживає людина: в місті чи в маленькому селі. Саме на це націлює нас Президент України Віктор Янукович в соціальних ініціативах. І тому наше першочергове завдання – забезпечити всі необхідні умови задля підвищення якості надання медичних послуг закладами охорони здоров’я району».
За підсумками засідання за «круглим столом» головним лікарям медичних закладів району рекомендовано вживати дієвих заходів щодо вирішення таких питань: проведення скринінгового обстеження; придбання за власні надходження лінійного датчика для ультразвукового апарата щодо скринінгового дослідження та онкопатології молочної залози у жінок.

Корисні посилання