Виборець, не здатний самостійно пересуватися, має право голосувати за місцем перебування

25.03.2019 16:37:23
Виборець, не здатний самостійно пересуватися, має право голосувати за місцем перебування

Як реалізувати виборчі права особам з інвалідністю, хто може голосувати за місцем перебування і як це відбувається, що значить відмітка «НСП» – цим питанням була присвячена тематична зустріч, яку в рамках просвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!»  провела фахівчиня Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Лариса Аболончикова.

Зустрівшись керівником ГО «Всеукраїнська організація людей з інвалідністю «Велід» Віктором Булкою, представниця системи БПД розказала про мету і завдання  просвітницької кампанію «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!», яка триває в Україні, про роботу, яка здійснюється фахівцями системи БПД, аби кожний громадянин знав, як реалізувати своє виборче право і захистити його в разі порушення.

Віктор Булка, своєю чергою, розказав про організацію, яку очолює, як вирішуються правові потреби осіб з інвалідністю, з якими труднощами стикаються тощо.

Враховуючи, що серед членів організації є особи, які не здатні самостійно пересуватися, інформаційна підтримка від нас була на часі.

«Виборець, не здатний самостійно пересуватися, має право голосувати не у приміщенні для голосування, а за місцем перебування», - зазначила Лариса Аболончикова та пояснила, що у списку виборців навпроти прізвища такої людини повинна бути відмітка «НПС» (не здатний самостійно пересуватися). «Якщо така відмітка відсутня, - продовжила фахівчиня, - треба звернутися до дільничної виборчої комісії із власноруч написаною заявою з проханням забезпечити голосування за місцем перебування – заяву можна подати особисто, поштою або через інших осіб, вказавши адресу місця перебування і додавши медичну довідку про стан здоров´я. Заяву треба подати не пізніше 20 год. останньої п´ятниці перед днем виборів».

Для членів громадської організації, які не здатні самостійно пересуватися, Лариса Аболончикова передала буклети «Як проголосувати за місцем перебування», розроблені Мін´юстом, Координаційним центром з надання правової допомоги та ЦВК в рамках просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!».

Разом з тим фахівчиня Регіонального центру поінформувала громадського активіста, про те, як скористатися правом на безоплатну правову допомогу та  наголосила, що 30-31 березня фахівці місцевих центрів працюватимуть у черговому режимі і у випадку порушення виборчих прав, громадяни можуть звертатися до них за правовою допомогою.

За правовою допомогою звертайтесь до фахівців найближчих місцевих центрів та бюро правової допомоги Херсонської області  або телефонуйте за єдиним контакт-номером системи безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).


За інформацією відділу комунікацій Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області

Корисні посилання