Відбувся круглий стіл «Медичне забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху»

18.11.2016 10:49:44
Відбувся круглий стіл «Медичне забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху»

Дорожньо-транспортні пригоди є першою за поширеністю причиною смерті молоді та дітей. Щороку на автошляхах України гине понад 4 тис. осіб, більше 3 тис. осіб отримує травми. З метою привернення уваги суспільства до проблеми смертності та травматизму на дорогах у всьому світі проводиться Тиждень безпеки дорожнього руху, другий етап якого триває з 14 до 20 листопада.

З цієї нагоди 17 листопада в конференц-залі Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації відбувся круглий стіл на тему «Медичне забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху». Для обговорення зібрались представники Департаменту охорони здоров’я, управління транспорту, дорожньої інфраструктури та зв’язку, управління освіти, науки та молоді ОДА, головного управління Національної поліції в Херсонській області, обласного наркологічного диспансеру і центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Протягом засідання фахівці розглядали причини виникнення ДТП і шукали можливості зменшити їх кількість на дорогах Херсонської області. Як розповіла директор ПП «Херсонський медичний центр безпеки дорожнього руху» Наталя Скакун, при перевірці автоперевізників області спеціальна комісія з’ясувала, що рівень медичного забезпечення водіїв непоганий, медичні кабінети укомплектовані на 90%.

«Водій повинен бути не лише тверезим, а й здоровим фізично. Дуже важливо при медогляді ретельно дослідити і оцінити реальний стан здоров’я людини, від якої залежатиме здоров’я та життя учасників дорожнього руху», – заявила вона.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

На території області 23 медичні установи мають право здійснювати огляди для визначення станів сп’яніння. За словами в.о. завідуючого диспансерним відділенням обласного наркологічного диспансеру Валентина Савчука, за 9 місяців 2016 року медичними службами області виявлено 190 водіїв в стані алкогольного сп’яніння і 62 особи – під впливом наркотичних речовин.

На жаль, вже декілька років втрачена можливість отримувати інформацію від правоохоронних органів, але наразі поліція готова до співпраці з медичними закладами.

Серед потерпілих в ДТП 2% гине відразу, до 20% – отримують складні полі травми, що потребують негайної медичної допомоги до приїзду «швидкої». Адже протягом першої «золотої» години вмикаються компенсаторні можливості організму людини.

Рятувати життя вчать в навчально-тренувальному відділенні Обласного територіального центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. За словами завідуючого відділенням Леоніда Добровольського, в закладі щороку проходять навчання домедичній допомозі протягом 8 годин 300 водіїв. Навчання включає тренування на манекенах, використання якісних відеоматеріалів. Натомість в автошколах цій важливій темі виділяють всього 2 години. Але змусити водіїв проходити якісні курси домедичної допомоги в спеціально оснащеному для цього закладі можуть лише зміни на законодавчому рівні.

По завершенню круглого столу учасники домовились про взаємовигідну співпрацю та обмінялися контактними даними. Варто кожному пам’ятати: ДТП – це не завжди провина водіїв, кожен учасник дорожнього руху має бути уважним і відповідальним на дорозі.

Корисні посилання