Вирішити надзвичайну ситуацію з будинками «гнучкої конструкції» можна лише спільно

11.07.2017 14:56:19
Вирішити надзвичайну ситуацію з будинками «гнучкої конструкції» можна лише  спільно

Сьогодні 11 липня за результатами особистого прийому громадян, які поскаржилися заступнику голови обласної державної адміністрації Вадиму Чабану на нестерпні умови проживання у будинках «гнучкої конструкції», відбулося виїзне позапланове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в такому будинку на вулиці Стрітенській 1а в м.Херсоні.

Присутні члени комісії до якої входять керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів виконавчої влади та Херсонської міської ради під головуванням В.Чабана зустрілися з мешканцями будинку, оглянули його стан та намітили шляхи вирішення ситуації, яка за останні десятиліття перетворилася на надзвичайну.

В області 21 будинок такого типу, збудованих понад 50 років тому ще при СРСР. Причому будувалися вони без фундаменту зі збірних панелей як тимчасове житло, термін експлуатації якого 20 років. Враховуючи перевищення цього терміну більш ніж удвічі та експериментальність конструкції, яка не виправдала себе, будинки останні декілька років знаходяться в аварійному стані. В них протікає дах, в підвалах підтоплення, а стіни просідають та тріскаються, загрожуючи обвалом. Тому треба розселяти їх мешканців, а це понад 3,5 тисячі осіб в обласному центрі, які потребують близько 1300 квартир.

Як зазначив, виступаючи перед жителями будинку голова комісії Вадим Чабан: «Ні міський, ні обласний, ні навіть державний бюджет не може впоратися з такою проблемою самотужки. Вирішувати її усім треба спільно». Крім того до влади усіх рівнів повинні підключитися самі мешканці та забудовники. Перші можуть взяти по можливості участь у державних програмах молодіжного житлового будівництва та доступного житла, взявши пільговий кредит на його придбання під 3 відсотки. Останні ж повинні зменшити свій прибуток при будівництві цього соціального житла.

За результатами виїзного засідання комісія, яка має таке право стосовно організацій усіх форм власності при усуненні надзвичайних ситуацій, зобов’яже міську владу вирішити цю надзвичайну проблему. Міська рада, яка є відповідальною за її розв’язання, повинна розробити та прийняти програму щодо розселення мешканців таких будинків. Після цього обласна влада протягне руку допомоги у її вирішенні у вигляді видатків з обласного бюджету та клопотатиме перед державою про виділення коштів з фонду регіонального розвитку.



Корисні посилання