Виробництво продукції рослинництва за 2016 рік

19.01.2017 15:20:36

У 2016 році в усіх категоріях господарств зернових і зернобобових культур намолочено 2262,2 тис. тонн, при урожайності 34,8 ц/га.

У порівнянні з минулим роком приріст з виробництва соняшнику, сої та  урожайності овочевих культур було досягнуто за рахунок впровадження новітніх технологій,  використання нових конкурентоздатних сортів і гібридів,  використання сучасної високопродуктивної техніки, удосконаленої структури посівних площ, системи удобрення та захисту рослин.

Овочевих культур отримано 1,3 млн. тонн це на рівні минулого року, але посівна площа у поточному році була меншою на 2,6 тис.га. Приріст валового виробництва овочевих культур було досягнуто за рахунок збільшення урожайності яка становила 313,2 ц/га.

Сої вироблено 364,5 тис тонн, що на 37,6 тис. тонн більше проти минулого року. Приріст виробництва відбувся за рахунок підвищення урожайності на 3,5 ц/га.

Соняшнику вироблено 613 тис. тонн, що на  126,4 тис.тонн більше. Приріст виробництва відбувся за рахунок розширення площ під культурою.

Технічне забезпечення агропромислового комплексу

У поточному році аграріями області придбано 677 одиниць сільськогосподарської техніки на загальну суму 567,4 млн. грн., а саме: 347 тракторів, із них 177 вітчизняного виробництва і 77 зернозбиральних комбайнів, у т.ч. 7 вітчизняного виробництва (у 2015 році придбано 738 од. на суму 418,11 млн.грн., в т.ч. 295 тракторів, 105 зернозбиральних комбайнів).

Разом з тим щороку аграріями поновлюється парк дощувальної техніки наприклад у 2015 році було придбано 310 од.  із них 147 од вітчизняного виробництва.  У 2016 – 290 од. із них 124 од.  «Фрегатів».

Зрошення

Розвиток зрошення на Херсонщині є одним із пріоритетних напрямків стратегічного плану Уряду та обласної державної адміністрації.

На сьогодні в області із наявних 427,1тис.га зрошуваних земель використовується біля 70%, або 300 тис.га. Для прикладу з 2001 року було відновлено сільгосппідприємствами 184 тис.га зрошуваних земель.

Велика робота була зроблена на Північно-Кримському каналі, коли внаслідок анексії Криму було порушено цілісність роботи цього унікального гідротехнічного комплексу. Але, меліоратори з гідністю вийшли з цієї ситуації. Була побудована тимчасова споруда і Херсонщина була з водою.

В жовтні поточного року Уряд прийняв рішення про виділення коштів у сумі 15,6 млн гривень для завершення у 2016 році будівництва гідротехнічної споруди на Північно-Кримському каналі.

На даний час підрядною організацією СМУ-24 виконуються будівельні роботи.

Генпідрядник повинен закінчити роботи в установлені строки, щоб забезпечити наповнення води в Північно-Кримському каналі і щоб в новому поливному сезоні аграрії змогли скористатися зрошувальними землями.

Будівництво дамби дасть можливість розширити площі зрошення та сприятиме розвитку рисівництва в Каланчацькому районі і дасть можливість зробити зариблення водойм.

Завдяки спільній співпраці обласної державної адміністрації та ПАТ “ЕК «Херсонобленерго» в 2016 році з метою забезпечення надійного електропостачання споживачів Чаплинського, Каланчацького районів Херсонської області, в с. Каїрка Каланчацького району побудована електрична підстанції ПС 150/35/10 кВ «Нова».

З початком роботи підстанції включилися в роботу на повну потужність 21 насосна станція Херсонського обласного управління водних ресурсів, які забезпечували поливом майже 25 тис.га земель в Чаплинському та Каланчацькому районі.

Обласна державна адміністрація та експерти Світового банку працюють над спільною концепцією відновлення роботи та покращення зрошувальних систем на півдні України. Відповідна концепція повинна стати рушійною силою, яка сприятиме реалізації та відновленню зрошувальних систем на півдні України.

Також відпрацьовуються зміни в законодавстві, яке регулює аграрний сектор в частині відновлення, реконструкції, експлуатації внутрішньогосподарських меліоративних систем та внесення змін до законодавчих актів стосовно стабільного розвитку зрошення.

Корисні посилання