Всі демобілізовані мають право на відшкодування вартості проїзду з зони АТО до місця проживання

06.04.2016 13:27:17

Про це під час брифінгу щодо актуальних питань демобілізації військовослужбовців повідомив заступник начальника управління морально-психологічного забезпечення підготовки та застосування військ (сил) Головного управління по роботі з особовим складом Збройних Сил України полковник Віталій Голота.

Це питання зазначене в Указі Президента України 25 березня 2016 року № 115/2016 «Про звільнення в запас військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, призваних відповідно до Указу Президента України від 21 липня 2014 року № 607 та під час першої черги часткової мобілізації відповідно до Указу Президента України від 14 січня 2015 року № 15», а також визначено у Постанові Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 155 «Про затвердження Порядку відшкодування витрат, пов’язаних з перевезенням військовослужбовців та членів їх сімей, їх особистого майна залізничним, повітряним, водним і автомобільним (за винятком таксі) транспортом».

— У зв’язку з тим, що ця Постанова, де визначається Порядок відшкодування витрат, пов’язаних з перевезенням військовослужбовців, прийнята у березні, зараз опрацьовуються механізми її втілення. Також проводиться інформування особового складу з цього питання, — розповів він. Офіцер зазначив, що при звільненні в запас військовослужбовці повинні отримати комплект документів, що включає військовий квиток із записами про участь в боях і походах, участь в АТО. Ця інформація буде потрібною, наприклад, при оформленні пенсій, оскільки стаж в зоні АТО йде місяць за три. Перелік документів зазначений у Постанові Уряду від 20 серпня 2014 р. № 413 «Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій».

— Крім того, військовослужбовці протягом 5 днів повинні стати на облік у військовому комісаріаті. Фінансові розрахунки з військовими проводяться в день звільнення в запас. У разі поранення в зоні АТО, військовий повинен забрати з собою документи з медичних пунктів. Надалі він буде їх використовувати при можливих оформленнях інвалідності або проходженні медично-санітарної комісії, — сказав полковник Віталій Голота.

При демобілізації також видається службова характеристика для подальшого працевлаштування.

— Військові можуть взяти у фінансовій частині довідку про заробітну плату, яку зможуть надати в центрі зайнятості та на підставі якої будуть отримувати допомогу, — сказав полковник Віталій Голота.

Він також розповів, що військовослужбовцям пропонують підписати довідку про відсутність претензій до військової частини, щоб уникнути звинувачень «недбайливих» військових. Статут ЗСУ визначає, що командир військової частини має право самостійно встановлювати свої порядки. Проте довідка про відсутність претензій статутом не передбачена.

— Разом з тим, бувають випадки, коли такі військовослужбовці через півроку або через рік почнуть звинувачувати командування військових частин, наприклад, в тому, що їм недоплатили. В такому випадку, таке письмове свідчення військовослужбовців підтверджує, що з ним розрахувалися, по ньому немає заборгованості і немає конфліктних ситуацій, — сказав він.

На запитання представників ЗМІ, що українським військовим пропонують поставити підпис під такою довідкою до проведення всіх фінансових розрахунків, і це несе в собі ризик невиплати заборгованостей, полковник Віталій Голота нагадав, що всі фінансові питання повинні бути вирішені до дня звільнення:

— Бувають випадки, коли його звільняють в суботу, в неділю, і у нас банківська система може не дати можливості перевести кошти у вихідні. Якщо виплати з якихось причин не пройшли, військові можуть звернутися на «гарячі лінії» Департаменту фінансів Міноборони, — пояснив офіцер.

 

http://www.mil.gov.ua/news/2016/04/05/vsi-demobilizovani-mayut-pravo-na-vidshkoduvannya-vartosti-proizdu-z-zoni-ato-do-misczya-prozhivannya–/



Корисні посилання