Як місцевим радам відремонтувати дорогу загального користування області?

04.07.2016 12:56:10
Як місцевим радам відремонтувати дорогу загального користування області?

Маючи потребу у ремонті дороги загального користування, місцеві ради мають можливість ініціювати ремонтні роботи та профінансувати їх – тим більше що місцеві бюджети зросли завдяки збільшенню джерел їх доходів. Як це зробити – роз’яснює управління транспорту, дорожньої інфраструктури та зв’язку ОДА.

 

Щоб відремонтувати дорогу загального користування, розпоряднику бюджетних коштів слід звернутися із запитом до Служби автомобільних доріг в області, як до балансоутримувача автомобільних доріг загального користування області, з проханням погодити виконання робіт на відповідних дорогах. Потім Служба автомобільних доріг в області разом із розпорядником коштів проводить обстеження суб’єкту робіт, за результатами якого складається дефектний акт. У подальшому Служба автомобільних доріг в області здійснює технічний нагляд за виконання робіт на всіх етапах.

 

Місцеві ради можуть виконати ремонт як власним коштом, так і акумулювавши кошти у районному або обласному бюджеті – об’єднати на договірних засадах кошти підприємств, установ та організацій, розташованих на відповідних територіях, населення і бюджетних коштів, та спрямувати їх на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг на пайових засадах.

 

При акумулюванні коштів у районному бюджеті місцеві ради, які братимуть участь у фінансуванні робіт, повинні прийняти рішення щодо передачі до районного бюджету відповідних коштів у вигляді субвенції. При цьому у рішенні визначаються ділянки доріг, на яких виконуються роботи, обсяги запланованих робіт та їх вартість. Також рішенням надається право міському, сільському (селищному) голові підписати угоду з районною радою щодо використання зазначених коштів.

 

У разі, якщо буде прийнято рішення про акумулювання коштів в обласному бюджеті, районній раді необхідно прийняти рішення щодо передачі до обласного бюджету коштів у вигляді субвенції. Аналогічно, у зазначеному рішенні визначаються об’єкти виконання робіт, обсяги та фінансування, а також надається право голові районної ради підписати угоду з обласною радою.

Корисні посилання