З ювілеєм привітали академіка НААН України Віктора Олександровича Ушкаренка

15.05.2018 14:09:17
З ювілеєм привітали академіка НААН України Віктора Олександровича Ушкаренка

Сьогодні, 15 травня, свій 80-ий день народження святкує видатна людина, Почесний громадянин міста Херсон, академік НААН України, доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри землеробства державного вищого навчального закладу «Херсонський державний аграрний університет» Віктор Олександрович Ушкаренко.

З цієї нагоди керівництво навчального закладу зібрало вчену раду університету, велику кількість науковців, колег і учнів Віктора Олександровича та керівників області й міста, аби щиро привітати ювіляра й побажати йому міцного здоров’я, нових наукових звершень і довгих літ на благо землеробства Херсонщини й усієї України.

Віктор Олександрович Ушкаренко розробив теоретичні основи ефективного використання поливних земель, агротехнічні комплекси та технології вирощування сільськогосподарських культур у зрошуваних сівозмінах за основної та проміж­ної сівби, опублікував 690 науково-методичних праць, у тому числі 26 монографій, 5 підруч­ників, 8 навчальних посібників, 7 практикумів, має 12 патентів. Під керівництвом Віктора Ушкаренка викладачі, аспіранти та здобувачі підготували й успішно захистили 52 кандидатські та 7 докторських дисертацій.

Розпочав привітальні виступи ректор Херсонського державного аграрного університету Юрій Кирилов, який зазначив, що вагомість внеску Віктора Олександровича Ушкаренка у розвиток землеробства, науки в цілому й викладацької діяльності просто неоціненна. По сьогоднішній день він продовжує виховувати нові покоління аграріїв, з повагою і надією ставлячись до молодих студентів і колег університету.

Привітати ювіляра з днем народження завітав і заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Євген Рищук, який також є випускником Херсонського державного аграрного університету.

«Вважаю за честь бути учнем такого вчителя, як Віктор Олександрович! Його особистість вагома не просто для України, а й для світової наукової спільноти!», - зауважив у своєму виступі Євген Рищук.

Також за значний особистий внесок у розвиток освіти та науки, плідну наукову, науково-педагогічну діяльність, підготовку і перепідготовку наукових кадрів, з нагоди Дня науки та 80-річчя з дня народження Віктору Олександровичу Ушкаренко було вручено Почесну грамоту голови обласної державної адміністрації.

Зважаючи на те, що 19 травня Україна відзначатиме День науки, за сумлінну багаторічну працю, творчий підхід до розробки й впровадження новаторських ідей в освітній і науковій сферах та з нагоди Дня науки Почесну грамоту голови обласної державної адміністрації також отримав кандидат сільськогосподарських наук, завідувач кафедри механізації та безпеки життєдіяльності ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет» Олександр Домарацький, а Подяку голови обласної державної адміністрації вручили кандидату технічних наук, доценту кафедри будівництва ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет» Олексію Яніну.

Велика кількість професорів і докторів приєдналися до вітань з ювілейною датою Віктора Ушкаренка. Вдячні учні, колеги, друзі приїхали не тільки з різних куточків Херсонщини, а й з Миколаївської області.

Деякі привезли з собою не тільки квіти й подарунки, а ще й пісенні сюрпризи.

Сьогодні слова вдячності, пошани й побажання усіх гараздів звучали на честь Віктора Олександровича Ушкаренка, який продовжує викладацьку й наукову діяльність, залишаючись вірним головному принципу землероба – контакту з землею і роботою в полі.Корисні посилання