Засідання робочої групи з координації пілотування сталої моделі надання ВІЛ послуг у м. Херсоні

28.12.2016 16:19:42
Засідання робочої групи з координації пілотування сталої моделі надання ВІЛ послуг у м. Херсоні

28 грудня в конференц-залі Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації відбулось засідання робочої групи з координації пілотування сталої моделі надання ВІЛ послуг в місті Херсоні. Засідання провела заступник директора Департаменту охорони здоров’я Ліна Бондарева.

В ході засідання Ярослав Зятюк, виконавчий директор «Асоціації 21 століття», яка є виконавцем пілотного проекту «Реформа ВІЛ-послуг в дії», представив план реалізації пілоту на 2017 рік. За його словами, після організаційної роботи в 2016 році розпочнуться дієві кроки, а саме запроваджуватиметься пілот в центрах ПМСД в 3-х районах міста Херсону та в спеціалізованих закладах, активізується робота з тестування на ВІЛ швидкими тестами.

«Маніпуляційні кабінети первинної мережі будуть оснащені сучасними маніпуляційними столиками, кушетками, холодильниками та кондиціонерами. Таке ж оснащення отримають і кабінети інфекційних захворювань. Щоправда заклади первинної мережі мають підготувати кабінети до роботи, провести ремонтні роботи за власні кошти», – зазначив Ярослав Зятюк.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAТакож члени робочої групи обговорювали проекти локальних протоколів для міських лікарень, обласних шкірно-венерологічного і протитуберкульозного диспансерів та протоколів ведення випадку для закладів охорони здоров’я, які інтегрують послуги АРТ, ДОТС, лікування ІПСШ, діагностики і лікування гепатиту.

Головний лікар обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом Наталія Риженко зауважила, що локальні протоколи є в наявності, але потребують перегляду та адаптації для кожного лікувального закладу. Найкраще розроблені протокол тестування і консультування на ВІЛ та маршрут пацієнта в Херсонській міській клінічній лікарні ім. Є.Є. Карабелеша.

Про аналіз готовності і спроможності учасників програми замісної підтримуючої терапії (ЗПТ) платити за складові терапії розповіла завідуюча диспансерним відділенням обласного наркологічного диспансеру Ірина Бліжевська. Вона представила різні моделі співфінансування ЗПТ. Найбільш оптимальною визнано модель, відповідно до якої пацієнт самостійно за рецептом лікаря, виданим 1 раз в 10 днів, має купувати лікарські засоби за власні кошти. Проте із 100 клієнтів ЗПТ міста Херсона готова сплачувати суму до 200 грн. за препарат лише 21 особа.

Ірина Бліжевська зазначила, що дана модель дисциплінуватиме пацієнтів, не змушуватиме їх щодня звертатись до медичного закладу, але вартість найдешевшого препарату «Метадон» складає 300 грн на місяць без врахування логістики. Тому наразі фахівці сподіваються, що в 2017 році фінансування ЗПТ здійснюватиметься з державного бюджету (у бюджеті 2017 року передбачено кошти на закупівлю препаратів для ЗПТ).

У підсумку зустрічі керівникам закладів, що приймали участь у «робочій зустрічі» були надані рекомендації щодо перегляду локальних протоколів та маршрутів пацієнтів, розробка кошторисів на проведення ремонтних робіт кабінетів інфекційних захворювань, з метою їх підготовки до облаштування.

Корисні посилання