Журналістам розповіли про план реформування системи інституційного догляду та виховання дітей

23.05.2018 08:16:06
Журналістам розповіли про план реформування системи інституційного догляду та виховання дітей

21 травня у м.Київі відбувся тренінг для журналістів щодо реформи інтернатних закладів для дітей - деінституалізацію. Близько 50 журналістів зібралися з усіх регіонів України, щоб отримати об'єктивну і цікаву інформацію про те, як має відбуватися реформа закладів інституційного догляду.

Нагадаємо, що влітку минулого року в Україні розпочалась реформа зі складною назвою "деінституціалізація" (ДІ). За цим терміном ховаються зміни системи дитячих інтернатів, у яких нині перебувають 106,7 тисяч дітей. При цьому 92,3% з них мають хоча б одного з батьків, і лише 7,7% дітей в інтернатах – сироти.

17,3% з усіх дітей в інституціях мають інвалідність, усі інші – звичайні діти, чиї батьки за різних обставин не здатні забезпечити їм гідного піклування і виховання в родині.

Уряд вживає заходів щодо реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. У рамках виконання Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року та Плану пріоритетних дій Уряду.

Під час тренінгу Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба презентував актуальну інформацію про становище дітей в Україні, розповів про деінституалізацію та реформу.

«Уряд затвердив Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та План заходів з реалізації її I етапу. Виконання ухвалених документів дасть змогу до 2019 року розробити та прийняти нормативно-правові акти, організувати методичне забезпечення, необхідне для реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Також проаналізувати існуючу мережу закладів інституційного догляду дітей, оцінити забезпечення прав дітей у кожному регіоні та затвердити регіональні плани реформування системи інституційного догляду та виховання дітей», - резюмував Микола Кулеба.

Згідно плану реформування передбачаються досягнення таких результатів:

  • Збільшення щороку, починаючи з 2018 року, кількості дітей, охоплених інклюзивним навчанням, на 30% загальної кількості дітей з особливими освітніми потребами;
  • Збільшення щороку численності забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.
  • Зменшення щороку кількості дітей, які виховуються в закладах інституційного догляду виховання дітей.
  • Скорочення щороку кількості закладів інституційного догляду та виховання дітей.
  • Припинення з 2020 року влаштування дітей віком до трьох років до закладів інституційного догляду та виховання дітей.
  • Припинення до 2026 року діяльності всіх типів закладів інституційного догляду та виховання дітей, у яких проживає більше ніж 15 вихованців.
  • Забезпечення у кожній територіальній громаді дітям та сім’ям з дітьми доступу до послуг відповідно до їх потреб, тощо.



Корисні посилання