Змагання сонячних діток

11.09.2019 14:40:25
Змагання сонячних діток

Це Тарас. У свої 14 років він пише вірші та мріє подорожувати.

На життєвому шляху Тарас зустрів чимало перешкод:  діагноз, «особливе» відношення з боку однолітків, неготовність освітньої системи до таких учнів. Але світ змінюється, а мрії здійснюються.

Сьогодні юнак взяв участь у спортивному фестивалі «Кожен зможе», який зібрав особливих діток з усієї Херсонської області. Тарас активно бере участь у всіх змаганнях не поступаючи іншим, заводить нових друзів та охоче спілкується з іншими людьми.

Таких, як Тарас, у Херсонській області 145 діток.

За словами організаторів фестивалю, керівники шкіл не охоче приймають таких дітей: «Ми робимо такі заходи, щоб показати, що діти з синдромом Дауна - це не страшно. Для звичайних діточок це теж на користь. У групі є дитина, що тягне назад. Важливо, щоб кожна дитина мала можливість змагатися разом з усіма. Коли діти об’єднуються в групі, щоб проявити свої сильні сторони, тоді перемога їм гарантована».

А Світлана Чепіга, заступник голови ОДА з гуманітарних питань, наголосила: «Всі діти мають рівні можливості, саме тому такі заходи необхідно проводити частіше: показати їм, що вони однакові у своїх правах»

Історія Тараса та 145 інших сонячних дітей, які успішно інтегруються у навчальні заклади Херсонщини доводить, що освітня система стає досконалішою, а навчальні заклади відкритими для всіх дітей.

Можливо, одного дня мрія Тараса подорожувати також здійсниться.Корисні посилання