Звернення голови обласної державної адміністрації з нагоди Всесвітнього дня донора крові

14.06.2018 08:34:01
Звернення голови обласної державної адміністрації з нагоди Всесвітнього дня донора крові

Всесвітній день донора крові відзначається щороку 14 червня, у день народження австрійського лікаря та імунолога Карла Ландштейнера, який в 1930 році отримав Нобелівську премію з фізіології та медицини за відкриття груп крові людини.
Свято було засноване в 2005 році на 58 сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Цього дня світова спільнота вітає донорів крові, дякуючи їм за порятунок мільйонів людських життів. Безоплатна здача крові або її компонентів є проявом безкорисливості, чуйності та милосердя, адже  латинською мовою «donare» означає «дарувати».
Донорська кров використовується при лікуванні важких травм, опіків, при проведенні складних операцій. Переливання компонентів крові потребують хворі на анемію, гемофілію, онкологію, пацієнти акушерських відділень та інші. Донорську кров неможливо замінити іншими медичними препаратами або синтезувати штучно, тому потреба у ній є постійною.
Вже багато років у Херсонській області активною роботою із заготівлі, зберігання, переробки та виготовлення компонентів і препаратів крові  займається Херсонський обласний центр служби крові. Організовуючи донорські акції, заклад знаходить небайдужих людей різних професій, віку, готових безкорисно віддати частину себе.
Шановні працівники центру служби крові, донори, Почесні донори України, прийміть щирі вітання з нагоди Всесвітнього дня донора крові та глибоку вдячність за вашу щедрість і самопожертву. Міцного здоров’я і   добробуту, благополуччя і миру вам, наші рятівники!
Дорогі земляки, кожен може опинитися в ситуації, коли донорська кров є критично необхідною, коли від її наявності залежить людська доля. Зробіть вибір на користь життя, станьте донорами крові!
Долучайтеся до акції «Тиждень донорства крові у Херсоні», яка триватиме з 11 по 15 червня 2018 року.

З повагою

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій.ГордєєвКорисні посилання