«#TripMustGoOn»: туристична фотовиставка в режимі онлайн

31.12.2020 08:28:37
«#TripMustGoOn»: туристична фотовиставка в режимі онлайн

Добігла кінця онлайн-виставка «#TripMustGoOn», що протягом грудня тривала на сторінці «Херсонщина туристична» в соціальній мережі Instagram. Онлайн-користувачі мали змогу ще раз помилуватися яскравими туристичними місцинами області й обрати локацію для подорожі у новому 2021 році!

Фотороботи, що увійшли до виставки, були створені талановитими херсонськими художниками в рамках реалізації унікального туристично-контентного проєкту «TripMustGoOn», спрямованого на популяризацію Херсонщини як туристичного напряму.

Олешківські піски. Херсонська область
Фотограф Олег Марчук

Олешківські піски – один із найдивовижніших ландшафтів України. Тут людина справді відчуває себе піщинкою в безмежному Всесвіті.

Олешківські піски. Херсонська область
Фотограф Олег Марчук

Туристам, які вирішили пройти екологічними стежками Національного природного парку «Олешківські піски», відкриваються незрівнянні краєвиди, від яких перехоплює подих.

Дніпровські плавні. Херсонська область
Фотограф Олег Марчук

Дніпровські плавні зачаровують дивовижною красою. Дзеркальне плесо води, зелені заводі та яскраве сонце так і кличуть до себе.

Станіславські скелі. Херсонська область
Фотограф Олег Марчук

Ландшафтний заказник «Станіславський»  часто називають Станіславським рогом, мисом і навіть Херсонськими горами. Саме тут в обіймах високих круч розкинувся Дніпровсько-Бузький лиман. Площа заказника – трохи менше 700 га.

Станіславські скелі. Херсонська область
Фотограф Олег Марчук

Поєднання високих схилів та дзеркального плеса води створює прекрасний краєвид. Це місце давно припало до душі багатьом фотохудожникам і кліпмейкерам. Тут влаштовують романтичні та весільні фотосети, пікніки та просто приїздять на прогулянки, щоб на деякий час відректися від навколишньої метушні. До речі, саме цю локацію обрав для зйомок відеокліпу на пісню «Місця щасливих людей» легендарний гурт «Скрябін».

Біосферний заповідник «Асканія-Нова»
Фотограф Єгор Сердюк

Біосферний заповідник «Асканія-Нова» ім.Ф.Е. Фальц-Фейна — одне із 7 чудес України. Найстаріший заповідник країни, заснований у 1874 році бароном Фрідріхом Фальц-Фейном, є найбільшою степовою заповідною зоною Європи. У 1984 році ЮНЕСКО внесла його до списку еталонних територій планети.

Острів Джарилгач
Фотограф Олег Марчук

Просто «Джа». Так пестливо називають Джарилгач скадовчани та жителі навколишніх сіл. Острів приваблює чистою водою та світлими піском пляжів. Подорож до Джа окриляє, надає сил та дарує новий подих.

Острів Джарилгач
Фотограф Олег Марчук

11 грудня виповнилося 11 років з дня створення Національного природного парку «Джарилгацький».

На східному боці острова Джарилгач височіє маяк, що має статус пам’ятника культури. Існує легенда, що витіюватий каркас та інші конструктивні елементи було сконструйовано відомим «заклиначем сталі» Олександром Гюставом Ейфелем або ж його учнями. Лінза Френеля з першого острівного маяка збереглася і до нашого часу, її встановили та новий маяк, світло якому дають світлодіодні лампи від сонячних батарей.

Задній Хабловський маяк
Фотограф Олег Марчук

Посеред мальовничого степу майже на межі Херсонської та Миколаївської областей зустрічає мандрівників Хабловський маяк.

Це місце особливо гарне навесні та на початку літа, коли трави яскраві кульбаби рясніють між смарагдових трав. Маяк давно став популярним героєм Instagram, адже світлини тут виходять просто неймовірні!

Дуже красиво тут навесні і на початку літа, коли розквітають тисячі ірисів, кульбаб і інших квітів і трав.


Станіслав-Аджигольський задній маяк
Фотограф Олег Марчук

Далекий (Задній) Станислав-Аджигольський маяк – це найвищий маяк на Херсонщині. Він знаходиться біля села Рибальче, у південно-східній стороні Дніпровського лиману. Ажурні металеві вежі гіперболоїдної конструкції Станіслав-Аджигольського маяка зведені на штучних островах в 1908-1911 роки. Висота маяка становить 76 метрів.

Водоспади у с. Веселе
Фотограф Єгор Сердюк

Поряд з руїнами маєтку князя Петра Трубецького у селищі Козацьке знаходяться унікальні степові водоспади. Різнобарвна стежка з мальовничих, грайливих, як дзвіночки, водоспадів створює неймовірний настрій.

Існує легенда, пов’язана з відомим господарем маєтку. Поговорюють, що князь розбив багато жіночих сердець, а водоспади – це сльози закоханих у нього панянок.

Біля водоспадів можна зробити просто надзвичайні фото, тож любителям гарних знімків обов’язково необхідно навідатися сюди.

Шато князя П.М. Трубецького
Фотограф Єгор Сердюк

Виноробне господарство князя П.М. Трубецького» – це єдине автентичне шато України. Більше 120 років тут виробляють якісні українські вина. Збір врожаю приваблює на виноробню Трубецького велику кількість гостей не лише з України, а й з Європи. Винні підвали шато зберігають понад 10 000 пляшок, серед яких більше 7 000 – рідкісні екземпляри.

Маєток князя П.М. Трубецького
Фотограф Єгор Сердюк

Залишки маєтку князя Петра Трубецького збереглися в смт Козацьке Бериславського району. «Родзинкою» цього місця є штучні водоспади, що витікають з-під мурів навколо колишньої головної будівлі маєтку.

Проєкт «TripMustGoOn» реалізовувався громадською організацією «Центр живої історії «Олешшя» у складі Регіональної Туристичної Організації «Туризм Херсона» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та у співпраці з управлінням туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації.

Лемурійське озеро в с. Григорівка
Фотограф Єгор Сердюк

Озеро розташоване у селі Григорівка Чаплинського району, в одній із бухт затоки Сиваш. Водойму не спроста називають українським Чорним морем, адже тут без зусиль можна полежати на водному плесі й спокійно почитати газету. Через насичену солями воду й лікувальні грязі, це місце добре підходить для тих, хто піклується про власне здоров’‎я.

Озеро оповите легендами. Одні розповідають, що воно утворилося в наслідок падіння військового літака в середині минулого століття. Інші кажуть, що це залишки доісторичного Лемурійського озера.

Рожеве озеро, с. Іванівка
Фотограф Єгор Сердюк

Рожеві озера на Херсонщині – ідеальні локації для ідеальних фото.

Арабатська Стрілка
Фотограф Олег Марчук

Рожеве озеро на Арабатській Стрілці вражає своєю красою.

Тендрівська коса
Фотограф Олег Марчук

Тендрівська коса – мальовничий куточок на півдні України.

У далекі часи Тендра та острів Джарилгач складали одну косу, яку греки називали Ахіллів Біг. За легендами, саме тут тренувався прославлений герой Троянської війни. На честь Ахілла мешканці Ольвії проводили на Тендрі спортивні змагання Ахіллеї.

Кінбурнська коса
Фотограф Олег Марчук

Кінбурнська коса – степова смуга завдовжки 2,5 км, що омивається прісним Дніпро-Бузький лиманом з однієї сторони та  солона Ягорлицька затока- з іншої.

Кінбурнська коса залишалася місцем небагатолюдним та віддаленим від цивілізації, адже, дістатися до її красот можливо лише катером.

Кінбурнська коса
Фотограф Олег Марчук

Флора та фауна Кінбурнської коси унікальні. Тут зустрічається понад 50 видів ссавців, зимує й гніздується близько 250 видів птахів.

Нагадаємо, туристично-контентний проєкт «#TripMustGoOn»  реалізовувався громадською організацією  «Центр живої історії «Олешшя» у складі Регіональної Туристичної Організації «Туризм Херсона» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та у співпраці з управлінням туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації. Проєкт став переможцем у спеціальній номінації Державного агентства розвитку туризму України «Регіональний прорив року» головної туристичної премії країни «Ukraine Tourism Awards 2020».

Корисні посилання