«Кіборгів» на Херсонщині вшанували молебнем в аеропорту

20.01.2020 13:07:05
«Кіборгів» на Херсонщині вшанували молебнем в аеропорту

Пам’ять загиблих захисників Донецького аеропорту вшанували патріотичною акцією. В Міжнародному аеропорту «Херсон» зібралися волонтери, представники обласної влади, бойові побратими, друзі та рідні полеглих «кіборгів».

«Багатьох хлопців я знав особисто. Вони є частиною тієї історії, на якій в подальшому виховуватимуть молодь. Ці люди власним прикладом показали, як необхідно захищати свою Батьківщину», – виступив перед присутніми учасник боїв за ДАП у складі 79-ї окремої аеромобільної бригади Сергій Павленко.

Спільний молебень за загиблими провели представники духовенства. Військові капелани та інші парафіяни поділилися своїми спогадами.

Матері полеглих «кіборгів» отримали букети квітів на знак безмежної вдячності за вчинений подвиг їхніх синів.

«Обороняти об’єкт протягом 242 днів – це вчинок сміливих людей. І п’ята річниця боїв за Донецький аеропорт – дуже знакова подія для мене, адже я сам з Донецька. Нехай зараз наша країна переживає тяжкі часи, але я впевнений: скоро Україна поверне свої землі, і в кожному її куточку пануватиме мир та спокій», – висловився заступник голови облдержадміністрації Сергій Козир.

Нагадаємо, що бої за ДАП тривали протягом 242 днів у період з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року. У ніч з 19 на 20 січня 2015 року внаслідок підриву головного термінала аеропорту Україна втратила 51 захисника, ще 7 загинуло 21 січня. Після цього було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців, проте об’єкт продовжили утримувати добровольці.Корисні посилання