«Об’єднані зусилля - 2020»: Президент України ознайомився з масштабними військовими навчаннями на Херсонщині 

23.09.2020 17:42:11
«Об’єднані зусилля - 2020»: Президент України ознайомився з масштабними військовими навчаннями на Херсонщині 

У селі Львове Бериславського району відбулися тактичні навчання тактичної групи окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ, підрозділів 16-ї десантно-штурмової бригади Збройних Сил Великої Британії та підрозділів Командування Сил підтримки ЗСУ.

Участь у навчанні взяли й вертольоти армійської авіації Сухопутних військ, бойові літаки Повітряних Сил ЗСУ, а також  Королівських повітряних Сил ЗС Великої Британії.

З ходом проведення військових навчань особисто ознайомився Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки на Херсонщину. 

“Ці навчання дуже важливі, тому що вони максимально реалістичні та наближені до реальних бойових дій. Ми показали нашим партнерам, що наші хлопці, дійсно, працюють на найвищому рівні”, - відмітив Глава держави.

У ході практичного етапу навчань військовослужбовці відпрацювали захоплення плацдарму та форсування водної перешкоди на всіх видах десантно-переправних  засобів, а також подолання її по понтонному мосту. 

У ході навчання здійснено подолання вплав водної перешкоди, десантування особового складу по-штурмовому, за допомогою спеціального обладнання, а також наведення понтонно-мостової переправи.

Голова облдержадміністрації Юрій Гусєв зазначив, що подібні навчання мають стратегічне значення для Херсонщини.

"Наразі здійснюється комплексна реформа системи територіальної оборони. І Херсонщина в цьому виступає не лише пілотним проєктом, а й лідером посилення системи ТрО. Для нашого регіону це має стратегічне значення, і ми працюємо у цьому напрямку спільно з військово-політичним керівництвом держави", – наголосив Юрій Гусєв.

Також Володимир Зеленський ознайомився з ходом тактичних навчань у Скадовському районі.

Довідково: стратегічне командно-штабне навчання з Командуванням об’єднаних сил «Об’єднані зусилля – 2020» триває на всіх полігонах України, в акваторіях Чорного та Азовського морів. Також поставлені завдання виконуватимуться і сформованими військовими частинами та підрозділами територіальної оборони. Навчання носить міжнародний характер і має на меті підвищення взаємосумісності між силами і засобами ЗСУ та з країнами-членами НАТО. Загалом участь у ньому візьмуть близько 12 тисяч військовослужбовців із залученням до 50 одиниць артилерійських систем, близько 80 танків та 450 бойових броньованих машин, бойові кораблі, армійська авіація та Повітряні Сили.

Загалом за проведенням навчання буде спостерігати до 200 іноземних інструкторів, військових радників та спостерігачів. Їх робота буде організована не тільки у військових частинах, підрозділах, штабах тактичного рівня, а й на пунктах управління стратегічного та оперативного рівнів.

Стратегічне командно-штабне навчання «Об’єднані зусилля – 2020» за своїм розмахом, складом сил та засобів і залученням наших партнерів є унікальним. У навчаннях беруть участь розвідувальна, винищувальна та бомбардувальна авіація країн-членів Альянсу, сумісне застосування сил спеціальних операцій та десантно-штурмових підрозділів у різних умовах обстановки.Корисні посилання