ІІІ обласний фестиваль виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви» відбувся у Херсонській області

24.03.2017 08:05:02
ІІІ обласний фестиваль виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви» відбувся у Херсонській області

23 березня у залі Херсонського музичного училища відбувся Гала-концерт лауреатів ІІІ обласного фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви».

Почесними гостями Фестивалю стали Рожков Юрій Геннадійович – голова комісії з питань управління об’єктами комунальної власності Херсонської обласної ради, та Гавриш Павло Олександрович - начальник управління внутрішньополітичної діяльності ОДА.

На фестивальних майданчиках, облаштованих безпосередньо в музичному училищі та у Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки, з 9-ї ранку компетентні журі переглядали виступи учасників, кращі з яких увійшли до програми Гала-концерту.

Основне завдання цього унікального, єдиного в Україні заходу – популяризація та презентація творчості нашої сучасниці, поета світового масштабу.

До участі в ньому запрошені всі земляки віком від 12 років, які презентують твори Ліни Костенко або авторські роботи за мотивами творчості поетеси у категоріях «читці», «вокалісти», «автори» власних віршів та «художники-ілюстратори».

Фестиваль проводиться у два етапи. I-й, відбірковий, тривав у районах та містах Херсонської області до 16 березня 2017 р. і визначив, хто ж саме із талановитих і обдарованих шанувальників поезії Ліни Костенко отримає запрошення на підсумкове свято.

В обласному етапі Фестивалю взяли участь понад 200 учасників, і переважна більшість із них – діти та підлітки шкільного віку. Приємно відзначити, що їм не байдуже високе поетичне слово, пронизане любов’ю до України, тривогою за її сьогодення й майбуття, що вони читають і знають сучасну українську книгу. Тож символічно, що саме під час свята патріотичної поезії Ліни Костенко було урочисто оголошено про старт на Херсонщині щорічного Всеукраїнського тижня дитячого читання, який відбувається впродовж весняних шкільних канікул. І презентована працівниками обласної бібліотеки для дітей програма цьогорічного Тижня засвідчила: юних читачів очікують неймовірні пригоди, суперові враження і незабутні зустрічі з найновішими книгами та їхніми авторами. «Будь патріотом – читай українське!» - такий девіз Тижня на Херсонщині, що перегукується з темою Фестивалю поезії Ліни Костенко.

Усі лауреати Фестивалю, окрім права виступити в Гала-концерті і почути бурхливі оплески кількох сотень глядачів, отримали ще й заслужені нагороди – дипломи та пам’ятні подарунки – збірки творів Ліни Костенко.

Цьогоріч дипломами лауреатів Фестивалю відзначені:

у категорії «читці»

 • Стрілець Алла, учениця Новотроїцького НВК «ЗОШ І-ІІ ст. –гімназія»
 • Голуб Ніка, учениця Скадовської ЗОШ І-ІІІ ст. №2;
 • Захаров Олексій, учень Олешківської ЗОШ І-ІІІ ст. №4;

у категорії «вокалісти»

 • Мігель Ліна, учениця Херсонського академічного ліцею ім. О.В.Мішукова;
 • Мосійчук Ольга, учениця Чаплинської СЗОШ;
 • Чорна Надія, учениця Новоолексіївської дитячої школи музичного виховання, Генічеський район;

у творчій категорії «автори»:

 •  Цимбал Марія, учениця Херсонської гімназії №20;
 •  Расказова Анна, учениця Генічеської ЗОШ №1;
 •  Сєрік Іван, учень Херсонського Таврійського ліцею мистецтв;
 •  Шпак Олександр, учень Новотроїцької ЗОШ №1;

серед учасників у категорії «художники»

 • Бартєнєва Олександра, учениця Чонгарської ЗОШ, вихованка народної художньої студії «Чонгар-сад»;
 • Крижановська Кристина, студентка Херсонського музичного училища;
 • Шевченко Валерія, учениця Осокорівської ЗОШ Нововоронцовського району;
 • спеціальна відзнака журі - Алеко Іван (8 років), вихованець образотворчої студії «Графіка» Генічеського РБК.

Учасники Фестивалю, які в число лауреатів не потрапили, також не залишилися обділеними увагою і організаторів (кожен отримав диплом учасника обласного етапу Фестивалю), і глядачів: адже у фойє училища працював «відкритий мікрофон», і кожен бажаючий міг вільно читати улюблене з Ліни Костенко або ж власні поезії чи наспівати пісню на її слова. Тут же організатори категорії «художники» розгорнули вернісаж створених учасниками Фестивалю ілюстрацій до творів Ліни Костенко.

До речі, авторські поетичні твори, вже традиційно, під час прослуховування спеціальним журі категорії одразу ж потраплять на сторінки третього випуску веб-видання «Пелюстки для Ліни». Тон виступам юних авторів задав голова журі у цій категорії - шевченківський лауреат Анатолій Кичинський. Анатолій Іванович відзначив високий рівень авторських творів учасників Фестивалю, з якими незабаром можна буде ознайомитись  на веб-сайті обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки. Цей випуск електронного збірника також буде проілюстровано фестивальними роботами художників-ілюстраторів.

Засновники і організатори фестивалю - управління культури Херсонської обласної державної адміністрації, управління освіти, науки та молоді ОДА і Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки. Організаційну підтримку у проведенні Фестивалю надали Херсонське музичне училище, Дизайн-ліцей Херсонської міської ради, Херсонський обласний Центр народної творчості, а програму Гала-концерту лауреатів Фестивалю доповнили виступи творчих колективів Херсонського училища культури.Корисні посилання