Інформація про хід метеорологічних умов та стан сільськогосподарських культур у господарствах Херсонської області на 08 липня 2020 року

08.07.2020 10:10:19
Інформація  про хід метеорологічних умов та стан сільськогосподарських культур у господарствах Херсонської області на 08 липня 2020 року

З 02 до 06 липня на території області утримувалась жарка без опадів погода. У цей період максимальна температура повітря підвищувалась до 34-39 °С тепла, а мінімальна температура повітря знижувалась до 18-23 °С тепла. Середня добова температура повітря у ці дні становила 26,1-30,4 °С тепла, що на 5-9 оС вище середньобагаторічних показників.

У другій половині 06 липня на всій території області (окрім Приазов'я) спостерігалася гроза, місцями по області пройшов зливовий дощ різної інтенсивності. Кількість опадів складала: на півночі, сході та півдні 0,1-9,0 мм; на заході області за одну годину випало 33 мм та відмічався град діаметром 7 мм. Вітер був північно-східний 6-11 м/с, на півдні та крайньому півдні пориви вітру досягали 14 м/с, на заході області відмічався шквал 23 м/с.

Вологозапаси у ґрунті на більшій частині території області під пізніми культурами залишаються на задовільному та недостатньому рівнях. Через дефіцит вологи в ґрунті місцями у соняшника відмічалось пожовтіння листків нижнього ярусу та втрата тургору вдень.

За таких погодних умов в області продовжується збирання ранніх зернових культур, лише там де 6 липня випали опади тимчасово призупинено їх проведення.

Зараз ячмінь озимий та пшениця озима на всій території області знаходяться у фазі повної стиглості і проводиться їх збирання. Станом на 7 липня ячмінь озимий зібраний на площі 65,6 тис. га, що складає 62,6% від збиральної, намолочено 209,6 тис. тонн з урожайністю 32,6 ц/га. Пшениця озима зібрана на площі 146,8 тис. га (29,8%), намолочено 466,3 тис. га, урожайність становить 31,8 ц/га. Місцями через випадіння опадів у третій декаді червня на посівах озимих зернових культур спостерігається ураження колоса грибними хворобами та проростання буряну.

Ріпак озимий зібраний на площі зібраний на площі 29,62 тис. га,що складає 32,9% від фактичної. Намолочено 61,97 тис. тонн при врожайності 20,9 ц/га.

Ячмінь ярий та горох також знаходяться у фазі повної стиглості і проводиться їх збирання. Через незадовільні погодні умови у ранньовесняний період (значні перепади температур повітря, у тому числі і до від'ємних позначок, та дефіцит вологи) рослини низькорослі, що призводить до значних втрат урожаю при збиранні. Крім того у бобах гороху сформувалась незначна кількість зерен і вони недостатньо виповнені і мають низьку масу. Ячмінь ярий зібраний на площі 21,23 тис. га (22,6%), намолочено 47,88 тис. т при врожайності 22,5 ц/га, а горох – відповідно 3,24 тис. га (28,6%), 7,51 тис. т і 12,4 ц/га.

Стан пізніх культур в цілому добрий та задовільний. Проте кукурудза має різновіковий стан залежно від строків сівби – від 4-5 до 8-9 листків. Практично вся вона розміщена на зрошуваних землях і на її посівах інтенсивно проводяться поливи. На більшості її площ проведено по два-три поливи.

Соя зараз знаходиться у фазі бутонізації – початок цвітіння залежно від строку сівби та групи стиглості. На її посівах також проводяться вегетаційні поливи.

Овочеві культури та багаторічні насадження практично на всій площі розміщені на системах з краплинним способом поливу, на яких постійно проводиться інтенсивний полив.

Корисні посилання