Інформація для населення стосовно проведення комплексної перевірки територіальної системи централізованого оповіщення та доведення навчальної інформації з питань цивільного захисту на території Херсонської області у 2019 році

28.10.2019 16:41:59
Інформація для населення стосовно проведення комплексної перевірки  територіальної системи централізованого оповіщення та доведення навчальної інформації з питань цивільного захисту на території Херсонської області  у 2019 році

Шановні громадяни!

Згідно Плану основних заходів цивільного захисту Херсонської області на 2019 рік 11-14 листопада поточного року здійснюється комплексна перевірка територіальної системи централізованого оповіщення.

11 листопада 2019 року проводиться передача навчальної інформації з питань цивільного захисту по каналах радіомовлення, 12.40-12.45 – радіо «Таврія».

12 листопада 2019 року проводяться заходи із включення електросирен та передачі навчальної інформації цивільного захисту по каналах телемовлення:

  • 13.37-13.40 – включення електросирен у районних центрах і м.Нова Каховка;
  • передача навчальної інформації з питань цивільного захисту в рамках програм філії ПАТ НСТУ «Херсонська регіональна дирекція «Скіфія»
  • 13.40-13.45 – телевізійний канал «Скіфія»;

Перевірка місцевої системи централізованого оповіщення із включенням електросирен та передачі навчальної інформації цивільного захисту м. Херсона буде проведена 14-15 листопада 2019 року, про що населення буде поінформовано органами місцевого самоврядування.

Територіальна система централізованого оповіщення призначена для інформування та оповіщення органів влади, формувань цивільного захисту та населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій.

Необхідно кожному пам’ятати, що повідомлення про загрозу або виникнення небезпечних подій (аварій, катастроф, стихійних лих) здійснюється за допомогою проводового та ефірного радіомовлення, телебачення та інших засобів масової інформації.

Перед терміновою інформацією передається сигнал цивільного захисту «УВАГА ВСІМ» – попереджувальний голосовий або звуковий сигнал про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, який розповсюджується за допомогою уривчастого звучання електросирен, частих гудків підприємств, ударів у дзвони культових споруд, інші металеві предмети, трансляцією в мережі радіомовлення і телебачення спеціальної фонограми.

Звучання попереджувального сигналу «УВАГА ВСІМ» триває 3-5 хвилин.

Повідомлення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій озвучуються державною мовою.

Повідомлення включають інформацію про характер та місце виникнення надзвичайної ситуації, зону можливого ураження, порядок дій населення, види захисту тощо.

Тривалість доведення повідомлень, що передаються усіма мережами радіомовлення і телебачення, не менше 5 хвилин та за необхідності повторюються через кожні 10-15 хвилин.

Корисні посилання