ІНФОРМАЦІЯ про роботу Центру допомоги учасникам АТО при Херсонській обласній державній адміністрації за I квартал 2020 року

09.04.2020 12:03:43

        Протягом січня місяця центром організовано та проведено у школах міста Херсона 6 уроків мужності з учасниками бойових дій та волонтерами.

   10 січня центр допомоги учасникам АТО при ОДА спільно з Народним гуртом «Олешшя»  відвідали 21 батальйон «Сармат» 56 ОБМП у з благодійною допомогою  та Різдв’яними колядками в зоні проведення АТО/ООС.

    14 січня координатори центру допомоги учасникам АТО при ОДА відвідали 57 Окрему Мотопіхотну бригаду імені Костя Гордієнка, привітали зі святом та надали благодійну допомогу.

    Спільно з КНСП «Оберіг», ГО «Українська Єдність», ВГО «Побратими України організували та провели у Херсонській виставковій залі Спілки художників України виставку – експозицію «АТО. Відголоски війни».

    Спільно з КНСП «Оберіг», ГО «Українська Єдність», ВГО «Побратими України організували та провели у Міжнародному аеропорту «Херсон» мітинг, молебень «Пам’ятаймо» за загиблими захисниками Донецького аеропорту.

    Спільно з КНСП «Оберіг», ГО «Українська Єдність», ВГО «Побратими України організували та провели концерт – реквієм «Лицарі небесних обладунків».

     Координатор центру Наталя Бреус надала допомогу необхідними речами та технікою військовим підрозділам, які знаходяться в зоні проведення АТО/ООС.

     Координатори центру допомоги учасникам АТО при Херсонській обласній державній адміністрації спільно з Благодійним фондом «Мангуст» надають благодійну допомогу потребуючим учасникам бойових дій.

    Згідно програми ЦДУАТО продовжується  щорічний безкоштовний онкоогляд учасниць бойових дій, матерів, дружин учасників АТО/ООС, сімей загиблих у Херсонському обласному онкологічному диспансері.

     Протягом  січня місяця до координаторів Центру ( Н.Возаловська, О.Киця, Г.Уманець, Н.Бреус, І.Кравець, М.Тараненко, К.Капошилін, Н.Бімбірайте), з різних питань звернулися близько 620 осіб, яким надана консультація та допомога.

 

         4 лютого координатори центру взяли участь у волонтерській  поїздці до м. Дніпра для відвідування музею героїв АТО, переймання досвіду роботи щодо вшанування пам’яті загиблих у російсько –  українській війні, взаємодії між волонтерами та активістами.

     15 лютого 2020 року у приміщенні Херсонського обласного палацу молоді і студентів відбулася церемонія вшанування пам’яті загиблих героїв російсько – української війни і вручення дітям загиблих Героїв Херсонщини оберегів «Батьківське серце». Захід ініційовано військово-цивільною спілкою «Бойове братерство», за підтримки центру допомоги учасникам АТО при Херсонській обласній державній адміністрації та КНСП «Оберіг» Херсонської обласної ради.

     З 15 по 20 лютого у приміщенні  Херсонського обласного палацу молоді і студентів на вручені кулона " Батьківське серце» КНСП "Оберіг" ХОР  була представлена фото виставка "Мій тато - герой".

     12 та 18 лютого організували та провели зустріч курсантів Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ з учасниками бойових дій на Сході України та волонтерами.

     18 лютого за ініціативи та сприяння центру допомоги учасникам АТО при ХОДА, КНСП «Оберіг» ХОР, ГО «Українська Єдність», ВГО «Побратими України»,  для студентів Херсонського аграрного університету провели вечір пам’яті «І плаче дзвонів стоголоса сила».

     20 лютого координатори центру взяли участь у заходах, приурочених Дню пам’яті героїв Небесної Сотні.

      29 лютого у світлиці Херсонського обласного центру народної творчості спільно з  військовими  капеланами, КНСП «Оберіг» ХОР та працівниками ХОЦНТ  провели зустріч «Колодій іде, весну веде»,  для членів  сімей загиблих героїв.

      11 березня 2020 року, у Херсонському державному аграрно-економічному університеті,  за сприяння центру допомоги учасникам АТО при ОДА  ГО «Українська єдність»  було організовано та проведено відкриту лекцію на тему: «Тероризм. Наслідки тероризму». Лекцію провів ветеран АТО, координатор центру допомоги учасникам АТО при ОДА, голова громадської організації «Українська єдність» - Ігор КРАВЕЦЬ.

     15 березня центр допомоги учасникам АТО при ХОДА за підтримки і фінансової допомоги заступників голови ХОДА Вадима Чабана, Дмитра Бутрія, Світлани Чепіги, а також Ігоря Кравця і Дарії Мазур  організував поїздку  у зону проведення АТО/ООС  на святкування 5 річниці створення АДН 57 ОМБР ім. кошового отамана Костя Гордієнка.

      Спільно з Благодійним фондом «Мангуст», благодійником Юрієм Рожковим,  надаємо благодійну допомогу потребуючим учасникам бойових дій, членам їх сімей, членам сімей загиблих благодійну допомогу речами та меблями.

 

       З початку введення карантину координатори центру допомоги учасникам АТО активно включилися у роботу штабів та у допомогу Збройним силам України.

     Керівник ЦДУАТО Наталія Возаловська, координатори Ігор Кравець,  Наталя Бреус, Галина Уманець, Лариса Оленковська організовують допомогу ЗСУ. За власні кошти та кошти волонтерів, небайдужих громадян відправляються  військовослужбовцям ЗСУ  вантажі благодійної допомоги.

    Координатор Тараненко Микола працює волонтером у обласному антикризовому штабі.

    Координатор Андрій Калита та Емілія Хутковська  надають психологічну          допомогу учасникам бойових дій, членам їх сімей.

     Координатор Наталя Бімбірайте та волонтер Костянтин Капошилін надають юридичну допомогу та підтримку.

     Координатор Олександр Бондаренко опікується допомогою потребуючим сім’ям учасників бойових дій.

     Координатори центру  та волонтери у телефонному режимі спілкуються з учасниками бойових дій щодо дотримання умов карантину.

     Кількість дзвінків безпосередньо на мобільний телефонний номер керівника Центру та 10 координаторів, якими надано відповідні  консультації та допомога за місяць -  біля 200 дзвінків.

     Учасникам АТО/ООС та членам їх сімей, військовослужбовцям ЗСУ та Національної гвардії України надаються консультації з питань: отримання матеріальної допомоги,  правової допомоги,  отримання гуманітарної допомоги, оформлення земельної ділянки, отримання вищої освіти,  сприяння у отриманні медичних послуг членами сімей учасників бойових дій, членів сімей загиблих, літній відпочинок, працевлаштування, оформлення юридичних документів, та інші.

     За І квартал 2020 року координаторами Центру було здійснено 8 виїздів до військовослужбовців у зону проведення ООС.

     Координаторами центру Возаловською Наталією, Кравцем Ігорем,  Бреус Наталією, Уманець Галиною до підрозділів ЗСУ   були відправлені вантажі благодійної допомоги.

       

      Центр допомоги активно співпрацює з районними державними адміністраціями, центрами допомоги при РДА, громадськими організаціями. Центр найактивніше співпрацює з Олешківською, Білозерською, Генічеською, Скадовською, Новотроїцькою, Каланчацькою, Нижньосірогозькою, Голопристанською, Горностаївською, Великоолександрівською, Верхньоргачицькою, Каховською РДА, Новокаховською міською радою, ОТГ області.

 

 

Кількість осіб, що мають статус «учасник бойових дій». 7251

Кількість осіб з інвалідністю – 135 осіб.

Кількість загиблих учасників АТО – 148 осіб.

Кількість осіб, що мають статус «член сім’ї загиблого» - 249 осіб.

Корисні посилання