10 жовтня 2017 року відбувся Нідерландсько-Український форум з виробництва та переробки овочів, плодів та ягід

12.10.2017 07:06:25
10 жовтня 2017 року відбувся Нідерландсько-Український форум з виробництва та переробки овочів, плодів та ягід

За підтримки Херсонської обласної державної адміністрації, Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з Посольством Королівства Нідерландів в Україні організовано Нідерландсько-Український форум з виробництва та переробки овочів, плодів та ягід, який відбувся 10 жовтня 2017 року в м. Нова Каховка.

У заході взяли участь представники посольства Нідерландів в Україні, представники голландських бізнес-проектів, що працюють на території України, представники Херсонської облдержадміністрації та херсонські виробники сільгосппродукції.

Відкриваючи захід, Каролін Спаанс - радник з питання сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні - зазначила, що Нідерланди зацікавлені у співпраці саме з такими перспективними регіонами, як Херсонщина, для впровадження нових технологій у сільському господарстві та обміну досвідом для допомоги виходу на світові ринки. Пані Каролін відмітила, що на сьогоднішній день, експортна політика Нідерландів надає перевагу експорту технологій та інновацій, які дозволяють створювати додану вартість у сільгоспвиробництві. Цього року між Україною та Нідерландами був підписаний меморандум, на урядовому рівні створена робоча група, яка займається даним напрямком. У перспективі для співробітництва з Україною голландська сторона розглядає такі напрямки, як картоплярство, молочне господарство, овочівництво, харчова промисловість, біоенергетика. На даний момент в Україні діють три проекти, які підтримуються урядом Нідерландів: постачання обладнання для переробної галузі, голландсько-український молочний тренінговий центр та масштабний проект за підтримки Німеччини – фінансова допомога для експортерів з України до ЄС.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Паливода відмітив, що головним завданням даного форуму для обох країн є пошук партнерів та взаємовигідна співпраця:

- Ми виробляємо високоякісний екологічний продукт, який по праву має зайняти свою достойну нішу на європейських ринках. Херсонські аграрії навчилися вирощувати практично все – маємо гарну врожайність і високу якість, тепер потрібно пройти другий етап – навчитись нашу продукцію продавати. Саме тому херсонські виробники постійно беруть участь у таких форумах, конференціях, міжнародних виставках та круглих столах, де вони засвоюють ті принципи взаємодії, ті стандарти, ті правила гри, за якими працюють сьогодні світові ринки. Сьогоднішній форум стане черговим містком, який дозволить налагодити стосунки із іноземними партнерами та пришвидшити інтеграцію херсонських агровиробників до світового ринку, - прокоментував Олександр Паливода.

У рамках форуму представники голландської сторонни сконцентрувались на плодово-ягідному напрямку. До уваги херсонських товаровиробників були представлені технології виробництва ягід, проведені презентації компаній, що представляють голландський посадковий матеріал картоплі, спаржі, суниці, ягід, ЗЗР, овочесховища, обладнання для охолодження, рішення для заморозки, технології зберігання та глибокої переробки картоплі та інших овочів, рішення для обліку продукції (автоматизована система для складів) та інше.

Корисні посилання