Інформація щодо ситуації у Херсонській області станом на 15.08

15.08.2022 15:14:07
Інформація щодо ситуації у Херсонській області станом на 15.08

Близько двох з половиною місяців Херсонщина “відрізана” від зв’язку від українських мобільних операторів. Подекуди працює Інтернет, але повільно та з постійними перебоями. Також росіяни заблокували більшість українських сервісів, вони працюють тільки з VPN.

Ситуація на Херсонщині залишається тяжкою, тривають активні бойові дії. Звільнені населені пункти цілодобово потерпають від ворожих обстрілів. Окупанти цілеспрямовано руйнують цивільну інфраструктуру та вбивають мирних жителів.

➖Генштаб ЗСУ: на Південнобузькому напрямку противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих районів. Здійснював обстріли із танків, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Степова Долина, Лимани, Прибузьке та інших. Вів повітряну розвідку БпЛА неподалік Снігурівки, Червоного Яру і Білої Криниці.

➖ОК “Південь”: минулої доби на півдні втрати ворога складають: 10 рашистів, танк Т-72, самохідна артустановка та бойова машина десанту.

➖ЗСУ вночі, 14 серпня, вкотре уразили Антонівський міст. За інформацією ОК “Південь”, зараз міст непроїзний.

➖Російські окупанти продовжують обстрілювати з артилерії та авіації Осокорівку та Трудолюбівку. У населених пунктах багато зруйнованої інфраструктури. Від обстрілів потерпають мирні жителі, які не мають змоги виїхати.

➖За інформацією ГУР, окупанти у Херсоні вимагають у медиків написання заяв про згоду працювати під їх егідою. Це також передбачає згоду отримувати заробітну платню в російських рублях. У разі відмови, погрожують звільненням.

➖Окупанти намагаються відновити навчання в Херсонській морській академії. Оголошено про початок набору курсантів на 2022-2023 навчальний рік.

➖На Херсонщині окупанти продовжують збирати паспортні дані громадян. Наразі вимогу про заповнення анкет висунуто всім працівникам КП та пенсіонерам, які отримують так звану «гуманітарку». Дані збираються також у тих, хто звертається до окупаційної влади з будь-якими питаннями – реєстрація новонароджених, надання медичної допомоги тощо.

➖На території Херсонського приймальника-розподільника для дітей УМВС на сьогодні проживають співробітники фсб рф (орієнтовно 50 осіб). Є інформація, що у підвальних приміщеннях проводяться допити викрадених українців із застосуванням тортур.

➖Окупанти намагаються витіснити обіг гривні на тимчасово окупованій Херсонщині. Змушують здійснювати готівковий розрахунок в рублях, забороняють або вилучають в магазинах термінали.

➖Окупанти створили фейкове підприємство ГУП "Херсонобленерго", яке не має жодного відношення до постачання електроенергії. Це аферисти, які намагаються витягнути кошти з жителів Херсонщини. Вся електроенергія, яка надходить до Херсонської області постачається виключно з території України та повинна оплачуватись виключно на українські рахунки.

➖Для жителів Херсонщини, які евакуюються на підконтрольну Україні території, в Запоріжжі працює транзитний хаб "Я - Херсон". У хабі люди можуть відпочити, отримати необхідну допомогу та вирушити далі до більш безпечних міст.

➖На Херсонщині окупанти продовжують проводити обшуки - людей зупиняють на вулиці або проникають в їх будинки. Росіяни можуть викрасти й вивезти херсонців у невідомому напрямку навіть за українську символіку.

#stoprussiaКорисні посилання