“Іловайськ. 2014”: у Херсоні відкрили виставку, присвячену загиблим захисникам України 

29.08.2020 13:53:15
“Іловайськ. 2014”: у Херсоні відкрили виставку, присвячену загиблим захисникам України 

День пам’яті захисників України відзначається щорічно 29 серпня починаючи з 2019 року. Всі українці вшановують пам'ять тих, хто віддав своє життя за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни. 

Дата вибрана не випадково, адже цього дня 2014 року, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових, та загинула найбільша кількість українських воїнів.

У знак пам’яті про тих, хто віддав своє життя захищаючи Україну, у Херсоні провели виставку  “Іловайськ. 2014”. 

Організатори зібрали у виставковій залі Херсонської організації Спілки художників України фотографії боїв за Іловайськ, військову амуніцію, нагороди, шеврони та прапори військових підрозділів, які брали участь у бойових діях на сході України та безпосередньо в Іловайську. 

Організатор виставки “Іловайськ. 2014”, голова обласної ГО ветеранів АТО «Українська єдність», атовець Ігор Кравець розповів, що разом з побратимами вони проводять цю виставку з 2016 року, аби вшанувати пам’ять тих, хто віддав своє життя захищаючи Україну. 

“Сьогодні ми низько схиляємо голови перед тими, хто віддав за Україну найцінніше - своє життя. Вони загинули захищаючи всіх нас та наших дітей, аби вони могли жити і навчатися у вільній та незалежній країні”, - наголосив Ігор Кравець. 

Додамо, що усі охочі матимуть змогу відвідати виставку “Іловайськ. 2014” до 5 вересня. Корисні посилання