“Маяки України”: на Херсонщині ввели в обіг нові поштові марки 

15.09.2020 11:07:15
“Маяки України”: на Херсонщині ввели в обіг нові поштові марки 

Найвищий маяк в Україні – Станіслав-Аджигольський Задній висотою 64 метри – знаходиться на Херсонщині, поблизу села Рибальче Голопристанського району. Цьогоріч він зображений на поштовій марці із серії “Маяки України”.

Сьогодні у головному відділенні “Укрпошти” в Херсонській області  серію марок запустили в обіг.

Крім Аджигольського, до серії марок потрапили ще п'ять маяків: Бирючий на острові Бирючий на Херсонщині, унікальний маяк на острові Зміїний, а також три маяки, розташовані на території тимчасово окупованої АР Крим – Іллінський (на мисі Святого Іллі), Меганомський (на мисі Меганом) та Євпаторійський.

В церемонії спецпогашення поштових марок взяв участь голова облдержадміністрації Юрій Гусєв. 

“Рік тому ми звернулися з пропозицією до міністра інфраструктури Владислава Криклія відкрити маяки для відвідування. Нашу пропозицію почули та відкрили маяки для туристів, аби вони могли на власні очі побачити ці унікальні споруди, з яких відкриваються просто неймовірні краєвиди. Сьогодні ж ми погашаємо марки, які прославляють наші маяки. Сподіваюся, що вони стануть популярними не тільки серед філателістів, а й користувачів “Укрпошти”, - підкреслив очільник Херсонщини. 

Директор Херсонської філії “Укрпошти” Вадим Шестопалов розповів, що це вже втретє в обіг запускають марки “Маяки України”, перші були презентовані в 2009 та 2010 роках. 

“Зараз марки – це не тільки знаки поштової оплати, а вже мистецтво, яке відображає красоти України, у цьому випадку херсонської землі”, - зазначив Вадим Шестопалов. 

Також Юрій Гусєв запропонував, аби один проштампований блок із серії “Маяки України” передали гендиректору “Укрпошти” Ігорю Смілянському. Інший блок після церемонії відправився в Київ до поштового музею.

Додамо, що поштовий блок “Маяки України” випущений тиражем 25 тис. примірників. Номінальна вартість кожної марки – 9 грн.Корисні посилання