"Ігри патріотів Херсонщини-2018": фінал обласного турніру

22.11.2018 14:23:47
"Ігри патріотів Херсонщини-2018": фінал обласного турніру

20 листопада відбулись фінальні змагання та святкова церемонія нагородження переможців обласного інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщини - 2018», приурочені до Всесвітнього дня дитини і Дня Гідності та Свободи.

Програма розпочалась у Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки. Кращі знавці рідного краю, юні патріоти Херсонщини - переможці районних/міських етапів турніру - взяли участь у фінальних змаганнях.

Упоравшись із складними тестовими завданнями, учасники обласного фіналу взяли участь у патріотичному євроквесті «Україна - це Європа!», а також цікаво провели час за розвагами у читальних залах, в медіа-центрі та ігровому залі бібліотеки.

Паралельно зі змаганнями школярів для бібліотекарів проходила професійна програма, що включала презентації інноваційних методик у роботі з краєзнавчими джерелами та літературою рідного краю, як от : біобібліографічний веб-ресурс «Проекції долі Миколи Куліша», серія краєзнавчих ігор «Світові вершини Херсонщини», а також обговорення спільних акцій та заходів, що плануються на наступний 2019 рік, ознайомлення з видавничими новинками херсонських авторів.

Місцем проведення святкового дійства організатори турніру обрали Херсонський академічний обласний театр ляльок, а вести його допомагали персонажі "Сторожової застави" Володимира Рутківського - Вітя Бубненко і підступний Шаман.

За допомогою ерудованих і начитаних фіналістів турніру "чарівний артефакт", роль якого виконувала емблема турніру, наповнився могутньою енергією знань і любові до Батьківщини, а нагороди турніру 2018 року знайшли своїх володарів.

Засновники та організатори щорічного турніру «Ігри патріотів Херсонщини» - Департамент культури, туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації, Департамент освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації і Комунальний заклад «Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради.

 

Тож переможців і учасників обласного фіналу турніру привітали Щаслива Ганна Петрівна - заступник директора Департаменту освіти, Мазур Ігор Романович - заступник директора Департаменту культури, і Барадашевська Анна Іванівна - директор бібліотеки.

Переможцями турніру 2018 року стали:

  • у молодшій віковій групі:

І місце - Ковальчук Артем, учень Херсонської гімназії №1
ІІ місце - Муллаголеєв Тимур, учень Херсонської ЗОШ №31
ІІІ місце - Непроста Єлизавета, учениця НВК "Каховська гімназія"

  • у середній віковій групі:

І місце - Стратулат Владислав, учень Іванівської гімназії, читач Базової бібліотеки Іванівської селищної ради
ІІ місце - Місько Яків, учень Костогризівської ЗОШ, Олешківський район
ІІІ місце - Стукан Поліна, учениця НВК "Каховська гімназія"

  • у старшій віковій групі:

І місце - Годованюк Михайло, учень Херсонської гімназії №20 ім. Б.Лавреньова
ІІ місце - Круковська Дана, учениця НВК "Каховська гімназія"
ІІІ місце - Чумак Альбіна, учениця Верхньорогачицької опорної ЗОШ І-ІІІ ст., читачка Верхньорогачицької бібліотеки для дітей

Переможців нагородили дипломами і книжковими подарунками організатори та голова журі турніру - поет Анатолій Кичинський, лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка. Подяки та книги в подарунок отримали і три бібліотеки, читачі яких посіли перші місця у своїх вікових групах. Подяками відзначені також бібліотеки, що виявили найбільшу активність у розгортанні змагань і запропонували найцікавіший формат для проведення районних турів - Чаплинська центральна бібліотека, Білозерська районна дитяча бібліотека ім.В.Стуса та Новокаховська міська бібліотека для дітей.

Святкову церемонію нагородження підготували і провели працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки за участю дитячих творчих колективів міста.

На завершення насиченої програми дня фіналістів обласного турніру «Ігри патріотів Херсонщини -2018» очікувала екскурсія обласним центром.

Фоторепортаж із заходів святково фіналу можна переглянути також на сторінці бібліотеки у Фейсбук: https://goo.gl/CdZgeU.

 

Про "Ігри патріотів Херсонщини"

Завдання щорічного турніру «Ігри патріотів Херсонщини»:
- сприяння патріотичному вихованню школярів;
- поширення історико-краєзнавчих знань про Херсонську область;
- формування та розвиток краєзнавчих інформаційних потреб у дітей шкільного віку;
- активізація використання краєзнавчих фондів та інформаційних ресурсів бібліотек;
- підвищення рівня особистісного культурного розвитку, компетентності учнів, заохочення їх до систематичного читання, зокрема літератури про рідний край та творів письменників Херсонщини.

Участь у турнірі взяли учні 4-9 класів закладів загальної середньої освіти Херсонської області, всього понад 5,5 тис. школярів.
І тур проводився з квітня до вересня у публічних бібліотеках, у тому числі спеціалізованих бібліотеках для дітей, бібліотеках загальноосвітніх навчальних закладів сіл, селищ, міст Херсонської області. Змагання учасників відбувалися за ігровими картами нашого краю, розробленими фахівцями обласної бібліотеки для дітей за різною тематикою:
- для учнів 4-5 класів - «У пошуках знайомих незнайомців (тваринний світ Херсонщини)», «Зелене диво Херсонщини (рослинний світ рідного краю)»;
- для учнів 6-7 класів – «Херсонські ерудит-мандри (пам’ятники та пам’ятні місця, топоніміка краю)», «Лицарі Таврійського краю (козацька доба в історії Херсонщини)»;
- для учнів 8-9 класів – «Літературний круїз (письменники Херсонщини)», «Етнічний калейдоскоп Херсонщини», «Мистецька палітра Херсонщини».
Переможці взяли участь у наступному ІІ, районному турі, де й виборювали право представляти свій район, своє місто у обласному фіналі.

 Корисні посилання