"Бізнес для Розумних Міст": в Україні вперше відбувся унікальний Міжнародний ЕКСПО-конгрес

04.02.2019 12:35:08
"Бізнес для Розумних Міст": в Україні вперше відбувся унікальний Міжнародний ЕКСПО-конгрес

29-31 січня вперше в Україні на головній арені країни, НСК "Олімпійський", відбувся унікальний Міжнародний ЕКСПО-конгрес "Бізнес для Розумних Міст", організований Фондом Розвитку Міст, Академією Публічно-Приватного Партнерства та ArdanaConsultants.

Перший день Конгресу було присвячено обговоренню питань участі бізнесу в трансформації міст, зокрема в рамках програм міжнародних фінансових організацій щодо сприяння перетворенню міст у сталі та розумні та досвіду побудови партнерських відносин між містами та приватним бізнесом. На другий день заходу учасниками було обговорено тему "Розумні міста Регіону: досвід та виклики". Зокрема, розглядалось питання підвищення ролі бізнесу у Стратегіях Розумних Міст (Smart City Strategies) в Україні та регіоні.

Під час Конгресу відбулось 6 конференцій, присвячених напрямам:

розумна мобільність: електричні та бездротові автомобілі, інтеграція транспортних моделей та стабільна мобільність;

розумне навколишнє середовище: відновлювана енергія та енергоефективність;

розумна економіка: промислові та інноваційні парки, їх роль у стійкому зростанні;

розумний спосіб життя: здоров'я та спорт — як технології дозволяють поліпшити якість життя та забезпечити здоровий спосіб життя;

розумний уряд: координація між публічними адміністраціями у розробці Smart проектів, е-урядуванні та інтеграції технологій в управління містами;розумні люди: лабораторії життя, освіта, етика тощо та їх роль у трансформації міст у Розумні та Сталі.

бізнес для розумних міст

Головна мета проведення конгресу "Бізнес для Розумних Міст" — створення в Україні постійно діючого майданчику для спілкування мерів, представників бізнесу, міжнародних організацій, інноваторів, викладачів і студентів, а також інститутів громадянського суспільства про те, як зробити міста привабливими для проживання та ведення бізнесу.

Трансформація міст може відбутися лише за умови співпраці між державним і приватним секторами. Виклики перед сучасними містами настільки важливі, що державний сектор сам по собі не може забезпечити інструменти та рішення, які містам необхідно адаптувати до змін, яких очікують суспільство та громадяни. Конгрес "Бізнес для розумних міст" — це простір, де компанії, підприємці, інноваційні центри та адміністрації обговорюють існуючі проблеми і знаходять найбільш прийнятні рішення для них їх розв’язання. Свого часу, подія подібна до Конгресу "Бізнес для Розумних Міст" підсилила рух Барселони до Смарт міста. Сьогодні це місто є орієнтиром одним з лідерів серед розумних міст. Це історія успіху. Україні та її містам потрібен такий самий каталізатор таланту. Україна вже володіє високим технологічним рівнем і завдяки таким ініціативам, як "Бізнес для розумних міст", вона може і повинна позиціонуватися як лідер у регіоні.

Першим результатом діяльності конгресу "Бізнес для Розумних Міст" стало підписання меморандуму про широкомасштабну співпрацю в паливно-енергетичній галузі України між Wexler Group і AVIAAssociation в особі польської компанії UNIMOT. Спільна діяльність компаній буде спрямована на видобуток і переробку нафти. На початковій стадії інвестиції в нафтогазову галузь України складуть 50 млн євро.

Корисні посилання