В Україні вже працюють нові вимоги до операторів ринку молока та молокопродуктів

18.09.2019 06:26:34

В Україні впроваджено нові вимоги до безпечності та якості молока і молочних продуктів, які стимулюватимуть підвищення обсягу виробництва якісного молока. Відповідний наказ Мінагрополітики України № 118 (від 12.03.2019) «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока та молочних продуктів» набрав чинності 15 липня 2019 року. Перехідний період для адаптації до нових правил для операторів ринку, орієнтованих на внутрішній ринок, встановлено до 2022 року.

Нові вимоги стосуються всіх операторів ринку молока та молочних продуктів, незалежно від форми власності та підпорядкування, діяльність яких пов’язана з виробництвом, переробкою та введенням в обіг молочної продукції. При цьому правила не поширюються на первинне виробництво молока та молозива, призначених для власного споживання.

Ці вимоги зобов’яжуть переробників ретельно стежити за показниками якості та безпечності та дозволять привести національне законодавство у відповідність до вимог ЄС. Вимоги містять критерії для молока, що використовується для виробництва молочних продуктів,  зокрема вміст мікроорганізмів у молоці-сировині, наявність залишків ветпрепаратів, умови утримання корів та інші вимоги.

Ознайомитися повністю з Вимогами до безпечності та якості молока та молочних продуктів можна за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0593-19#n23.

Корисні посилання