25 загальноосвітніх та 20 дошкільних навчальних закладів Скадовщини готові до опалювального сезону на 100%

30.08.2013 18:00:00

Станом на теперішній час 25 загальноосвітніх та 20 дошкільних навчальних закладів Скадовщини готові до опалювального сезону на 100%

Станом на теперішній час 25 загальноосвітніх та 20 дошкільних навчальних закладів Скадовщини готові до опалювального сезону на 100%. Проведена цілеспрямована робота щодо підготовки навчальних закладів району до роботи в осінньо-зимовий період. Усі навчальні заклади забезпечені індивідуальними системами опалення. Проведено поточні ремонти приміщень котелень закладів освіти. Триває облаштування навчальних закладів внутрішніми санвузлами, внутрішніми туалетами. 
З метою реалізації освітньої державної політики, надання якісних освітніх послуг, забезпечення належного рівня життєдіяльності закладів освіти протягом 2013/14 навчального року відділом освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, на виконання завдань Президента України навчальними закладами здійснюється відповідна робота, спрямована на своєчасну підготовку закладів до нового навчального року.
З метою оптимізації мережі навчальних закладів району відповідно до розпорядження голови Скадовської районної державної адміністрації від 18 січня 2013 року №15 «Про створення освітнього округу» у 2013/14 навчальному році функціонуватиме Радгоспненський освітній округ у складі Радгоспненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (опорний заклад), Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, дітей шкільного віку сіл Грушівка, Зелене. Всього право дітей на отримання базової та повної середньої освіти у 2013/14 навчальному році матимуть 4535 учнів (проти 4605 у минулому навчальному році). З них до 1-х класів зараховано 451 учня (проти 430 учнів). 
У 9 загальноосвітніх навчальних закладах району забезпечено доступ до якісної освіти для 19 учнів, які потребують корекції фізичного розвитку шляхом організації для них індивідуальної форми навчання. Для забезпечення  безперешкодного доступу до приміщень навчальних закладів дітей з порушенням опорно-рухового апарату споруджено пандуси та пристосовано входи у 16 закладах освіти району (проти 15 у 2012/13 навчальному році). У поточному році право дітей на отримання дошкільної освіти забезпечують 20 навчальних закладів, у яких сформовано 65 груп. У районі відновлено мережу дошкільних навчальних закладів, забезпечено сталий показник охоплення дітей різними формами освіти, який становить 84%. Всі діти 5-річного віку 100% охоплені різними формами дошкільної освіти. 
До 09 серпня 2013 року у всіх загальноосвітніх навчальних закладах завершено поточні ремонти за рахунок батьківських та спонсорських коштів. Орієнтовний обсяг залучених асигнувань становить 80 тис. грн. Протягом 2013 року проведено  роботу з шефськими організаціями щодо їх залучення до зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів. У результаті отримано допомогу на загальну суму 34,64 тис. грн. Для організації безперебійного підвезення учнів, які проживають за межами пішохідної доступності від місця навчання у 2013 році з державного бюджету отримано 2 шкільних автобуси.
З метою якісної реалізації нових Державних стандартів освіти загальноосвітні навчальні заклади району на 100% забезпечено підручниками. Вивчення курсу інформатики за новим Державним стандартом у другому та п’ятому класах вимагає створення для учнів початкових класів нових сучасних кабінетів з відповідним обладнанням та меблями згідно з діючими санітарними нормами. Всього у загальноосвітніх навчальних закладах району нараховується 296 комп’ютерів. Показник кількості учнів на один комп’ютер становить 17 чоловік. 

Корисні посилання