27-го листопада відбулося засідання за "круглим столом" на тему: "Перспективи розширення ринків збуту місцевих товарів та послуг: пріоритетні напрямки"

20.01.2016 16:58:46

27 листопада 2015 року відбулося засідання за «круглим столом» на тему: «Перспективи розширення ринків збуту місцевих товарів та послуг: пріоритетні напрямки».

Загалом у засіданні взяли участь 40 представників підприємств Херсонської області та спікери з  профільних відомств, експерти наукових та бізнесових установ України.

Засідання за «круглим столом» розпочав керівник апарату обласної державної адміністрації Клюцевський В.І. та виступив на тему: «Чому Херсонщина може експортувати більше?».

Віце-президент Торгово-промислової палати України Свистіль С.О. розкрив тему: «Заходи торгово-промислових палат щодо підтримки вітчизняного експорту» та наголосив на плідній співпраці з Херсонською торгово-промисловою палатою, президентом якої є Остроумова В.В., розповів про інструменти, які використовує ТПП України, спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, у тому числі створення центрів підтримки експорту, преференцій торговельного режиму з ЄС.

Старший науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Бутін А.О. висвітлив основні перспективи для малого та середнього підприємництва, які надасть Угода про асоціацією між Україною та ЄС, а також проінформував про плани співпраці з обласною державною адміністрацією на 2016 рік в рамках програми “Лідерство в економічному врядуванні”.

Заступник начальника науково-дослідного центру випробовувань харчової продукції ДП «Укрметртестстандарт» Волошинець В.Г. наголосив на  стандартах та нормах ЄС, які буде застосовано до експортованої продукції.

Експерт ринків рослинництва Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Кордиш Віталій окреслив тенденції розвитку аграрного ринку України за останні роки, запропонував окремі цікаві напрямки для діяльності на майбутнє, зокрема через успішні приклади ведення експортоорієнтованого українського бізнесу.

Голова Херсонського регіонального відділення Української спілки промисловців та підприємців Петренко В.В. розповів про антикризову стратегію, яку під егідою УСПП було розроблено урядом України.

У рамках заходу учасникам було продемонстровано проект програми формування позитивного іміджу та розвитку зовнішньоекономічної діяльності Херсонської області на 2016 – 2018 роки, який стане стратегічним документом області щодо реалізації експортної стратегії, підвищення міжнародного іміджу,  створення та просування конкурентоспроможної продукції і активізації міжрегіонального співробітництва.

Учасники заходу підтвердили необхідність проведення подібних заходів в області та висловили сподівання на подальший успіх у спільній роботі влади, бізнесу  та громадськості.

Корисні посилання