27 років промайнуло від того дня, коли закінчилася афганська війна

15.02.2016 14:20:44
27 років промайнуло від того дня, коли закінчилася афганська війна

15 лютого 1989 року із Афганістану повністю виведені радянські війська. Закінчилася страшна війна, що тривала 3340 днів, в якій загинуло близько 15 тис воїнів, більшості з яких не виповнилося й 20 років. 10 років тривала ця війна. Через її полум’я пройшло ціле покоління. На карті Афганістану немає міста, в якому б не проходили службу каховчани.

В районі діє товариство воїнів-інтернаціоналістів, яке відіграє помітну роль у суспільно-політичному житті району.

Традиційно зустріч воїніа-інтернаціоналістів на честь річниці виведення виводу радянських військ з Афганістану відбувається у день Стрітення Господнього. От і сьогодні, 15 лютого 2016 року зібралося воїнське братство інтернаціоналістів в Свято-Покровському кафедральному соборі, щоб запалити свічки пам’яті по своїх бойових товаришах, які відділи своє життя, навіки залишившись молодими в пам’яті і тих, хто передчасно пішов із життя уже в мирний час.

Після справляння поминальної панахиди учасники дійства рушили колоною до меморіалу воїнів-інтернаціоналістів на Алеї Слави для проведення мітингу-реквієму та урочистого покладання до підніжжя пам’ятника вінків та квітів, як символу чоловічої невмирущої дружби.

Вшанувати своїх співвітчизників прийшли представники районної та міської влади, громадськість. Слова привітань від них були щирими та теплими, лунали слова глибокої шани та поваги, побажання та сподівання до вирішення воєнного конфлікту на Сході.

Звертаючись до присутніх представники міської влади, керівники товариства воїнів-інтернаціоналістів зазначили на тому, що героїчні й трагічні сторінки цих воєн ніколи не мають бути забуті. Що спільними зусиллями влади та громадськості в проводяться заходи щодо увічнення пам’яті загиблих воїнів та подвигу ветеранів, спогадів про війну. На карті Афганістану немає міста, в якому б не проходили службу каховчани. Афганський гарт пройшли сотні каховчан. Шестеро з них не повернулися з війни: Олександр Дишловенко (с.Подівка), Анатолій Кусайко (с.Чорномрівка), Олександр Гатило (с.Тавричанка), Анатолій Ракушняк(с.Коробки), Юрій Михайлик (с.Дудчине)та Олександр Медведєв (м.Каховка). Сьогодні ми перегортаємо ще одну сторінку афганської війни, згадуємо солдат, що полягли в тій далекій країні, які залишилися навічно молодими. Єдине, що ми можемо зробити для цих солдат сьогодні-пам’ятати про них.

Пам’ять померлих та загиблих в Афганістані та в АТО вшановано хвилиною мовчання.

Після хвилини мовчання та покладання квітів учасників зібрання в районному будинку культури чекав урочистий святковий концерт.

Після завершення Другої світової війни вихідці з України брали участь у військових конфліктах майже у 30 країнах світу, з гідністю виконали свій військовий обов’язок на територій інших держав. Найбільш тривалою та тяжкою за наслідками була афганська війна 1979-1989 років.

Нині в нашій країні проживає близько 200 тисяч ветеранів-інтернаціоналістів, із них в нашому районі проживають 92 воїна -інтернаціоналіста, з них 60 – учасників бойових дій в Афганістані та 3-члени сімей загиблих військовослужбовців.

Корисні посилання