28 вересня 2016 року проведено семінар з обговорення питання щодо загрози занесення на територію України заразного вузликового дерматиту (нодулярного дерматиту) великої рогатої худоби

30.09.2016 08:30:21
28 вересня 2016 року проведено семінар з обговорення питання щодо загрози занесення на територію України заразного вузликового дерматиту (нодулярного дерматиту) великої рогатої худоби

28 вересня 2016 року в Департаменті агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації за адресою м. Херсон, проспект Ушакова, 47, проведено семінар з обговорення питання щодо загрози занесення на територію України заразного вузликового дерматиту (нодулярного дерматиту) великої рогатої худоби.

Всеукраїнська аграрна рада та Асоціація виробників молока ініціювали проведення зазначеного заходу у звязку з тим, що випадки зараження вірусом зареєстровано на території Російської Федерації та Болгарії, які межують з Україною. На сьогоднішній день останні спалахи нодулярного дерматиту ВРХ на території РФ зафіксовані за 200 км від кордону з Луганською областю.

При поширенні вірусу на територію України орієнтовна втрата промислового стада в господарствах складатиме 40-70%, а в приватному секторі – до 10%. У тварин, які перехворіють даним вірусом, продуктивність майже не відновлюється.

На семінарі з даного питання виступили директор Департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації Паливода Олександр Миколайович та виконуюча обов’язки начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Асатурова Наталя Миколаївна. Детальну інформацію щодо заразного вузликового дерматиту (нодулярного дерматиту) великої рогатої худоби, а саме: способу поширення хвороби, симптомів, профілактики хвороби надав лікар ветеринарної медицини Асоціації виробників молока Ігор Присяжнюк.

У зазначеному заході взяли участь 75 осіб, які представляли громадську спілку «Всеукраїнська Аграрна Рада», Асоціацію виробників молока, а також представники Департаменту агропромислового розвитку Херсонської обдержадміністрації, Держпродспоживслужби в Херсонській області, керівники районних державних лікарень ветеринарної медицини, керівники міжрайонних державних лабораторій ветеринарної медицини, керівники сільгосппідприємств галузі молочного скотарства різних форм власності та лікарів ветеринарної медицини цих господарств.

З метою поширення інформації серед сільгосптоваровиробників області та сільського населення, яке утримує поголів’я ВРХ, пропонуємо до перегляду відповідну презентацію (додається). prezentaciya-zvd-nodulyarnij-dermatit

 

Корисні посилання