Олександр Адамчик відзвітував щодо проведення підготовчих робіт житлово-комунальними господарствами до проходження осінньо-зимового сезону 2016 – 2017 року

23.09.2016 08:52:29
Олександр Адамчик відзвітував щодо проведення підготовчих робіт житлово-комунальними господарствами до проходження осінньо-зимового сезону 2016 – 2017 року

Сьогодні, 21 вересня, під час засідання колегії обласної державної адміністрації в. о. заступника голови ОДА Олександр Адамчик відзвітував щодо готовності підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери області до проходження осінньо-зимового періоду 2016 – 2017 років.

Він зазначив, що станом на 15 вересня поточного року по області рівень готовності об’єктів водопостачання та водовідведення становить 96,5%, що відповідає вимогам Мінрегіону України. Об’єкти теплопостачання в середньому підготовлено на 84,4%.

«У повному обсязі проведено ремонт електрощитових будинків, зроблено ремонт покрівель в обсязі 93%, опалювальних систем – на 95 %, а систем холодного водопостачання – на 81%», – поінформував Олександр Адамчик.

Особливу увагу обласна державна адміністрація приділяє забезпеченню енергоносіями, зокрема, природнім газом Генічеського району.  Саме тому неодноразово керівництво області зверталося до центральних органів влади щодо фінансування будівництва відповідного газопроводу.

На розгляд та для визначення остаточного фінансування до НАК «Нафтогаз України» і Мінрегіонрозвитку України надіслано проект будівництва газопроводу Генічеського району, розрахований ПАТ «Херсонгаз».

Також підприємствами теплоенергетики області проводиться робота щодо укладання договорів купівлі-продажу природного газу із НАК «Нафтогаз України».

Так, наприклад, комунальними підприємствами «Теплові мережі», м. Нова Каховка та «Котельщик», м. Каховка вже укладено договори для виробництва теплової енергії, яка споживається бюджетними установами та організаціями з ТОВ ГК «Укргаз».

«У 2016 році підприємствами комунальної теплоенергетики та закладами бюджетної сфери розроблено План щодо скорочення та заміщення споживання природного газу. Проводяться роботи з модернізації котельного обладнання на 15 котельнях централізованого опалення, що дасть можливість скоротити споживання природного газу в обсязі 1,07 млн куб м. Крім того, на 7 котельнях закладів соціально-бюджетної сфери виконуються роботи з технічного переоснащення котелень, що дасть можливість зекономити природного газу в обсязі 115,85 тис. куб. м», – зазначив в. о. заступника голови облдержадміністрації.

Він також звернув увагу, що на сьогодні значним попитом користується програма здешевлення «теплих кредитів». За даними Держенергоефективності України, по Херсонській області з початку дії цієї програми видано 3625 кредитів на загальну суму 52,6 млн грн.

Звітуючи про хід проведення підготовки газового господарства Херсонської області до роботи в осінньо-зимовий період 2016 – 2017 років ПАТ «Херсонгаз» розроблені заходи, згідно яких проведено періодичний обхід трас і періодичне обслуговування розподільчих газопроводів, перевірено герметичність та виявлення місць пошкодження ізоляції підземних газопроводів, встановлено 232 957 побутових лічильників газу, що складає 87% від числа квартир газифікованих природним газом.

Олександр Адамчик запевнив, що роботи з підготовки до осінньо-зимового періоду 2016/17 років по ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» зараз виконуються відповідно до графіку, затвердженого наказом по підприємству на 100 %.

Корисні посилання