5-те засідання Ради туристичних міст та регіонів відбулось на Львівщині

17.03.2017 09:48:52
5-те засідання Ради туристичних міст та регіонів відбулось на Львівщині

16 - 17 березня вже вп’яте відбулося засідання Ради туристичних міст і регіонів України. Цього разу захід проходив на Львівщині під головуванням Михайла Тітарчука –заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України. В ході заходу обговорювались ключові питання розвитку сфери туризму та курортів у регіонах України, основна увага зосереджувалась назалученні Міжнародної технічної допомоги, державно-приватного партнерства задля розбудови туристичної інфраструктури, збереження об’єктів історико-культурної спадщини, сприяння розвитку індустрії гостинності. Також підіймались питання щодо важливості створення національної  мережі туристичних шляхів,   закування та маркування маршрутів активного туризму.

Тетяна Волинець, заступник директора Департаменту інвестиційної, туристично-курортної діяльності та промислової політики Херсонської обласної державної адміністрації – начальник управління туризму та курортів, під час участі у заході акцентувала увагу на актуальності питання легалізації туристичного бізнесу.

За результатами проведеної у 2016 році керівництвом Херсонської області роботи щодо забезпечення провадження підприємницької діяльностів сфері туризму в рамках правового поля, обсяг надходжень до бюджетів усіх рівнів від туристичної галузі порівняно з минулим роком збільшився на 75%, сума сплати туристичного збору – на 77%, і склала 1,8 млн. грн. З 24-х областей України, Херсонська область посідає 6 місце за показником сплати тур збору.

«Завдяки якісному менеджменту туристичної галузі та об’єднаній роботі всіх гілок влади,  туристичного бізнесу та громадськості минулорічний курортно-туристичний сезон на Херсонщині пройшов вдало та результативно!», зауважила Тетяна Волинець.

Крім того, Тетяна Григорівна повідомила присутнім про те, чим Таврійський край дивуватиме гостей області та туристів у сезоні – 2017 року, нові  туристичні продукти й покращення рівня інфраструктури. Також зазначила про відкриття  МАУ продажу квитків на регулярні рейси Херсон – Київ, запуск по Дніпру суден «Нібулон-експрес» за маршрутом Херсон-Гола Пристань-Нова Каховка-Херсон та екскурсій на регулярній основі,  майбутні плани щодо організації морських пасажирських перевезень за маршрутом Скадовськ-Одеса-Скадовськ.

На засіданні Ради також розглядали питання стратегічного планування розвитку туристичної галузі країни. 16 березня, Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію розвитку туризму та курортів до 2026 року, яку підготувало Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

«Розробка туристичної стратегії - це одна з умов, яку ми маємо виконати в рамках імплементації Угоди про асоціацію з ЄС. Ми вже працюємо над її втіленням: створюємо план заходів реалізації Стратегії, ведемо активний діалог з представниками українського бізнесу, опрацьовуємо законодавчу базу», - зазначив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук.

Іван Ліптуга, директор Департаменту туризму та курортів Мінекономрозвитку нагадав присутнім про оголошення ООН 2017 рік міжнародним роком сталого туризму заради розвитку,а також повідомив, щов Україні створено Національний Комітет сталого розвитку туризму та Національну туристичну організацію,розроблено Національну програму лояльності, як мотивації розвитку внутрішнього туризму,

Також Іван Леонідович зазначив, що внесено зміни до Постанов Кабінету Міністрів України № 710 та 117 щодо участі у виставкових заходах та презентації туристичного потенціалу країни.  До речі, кошти державного бюджету на розвиток туризму у 2017 році планується спрямувати більше 30 млн. грн.

Окрім керівників обласних та міських управлінь туризму у зустрічі також брали участь колеги зі Львівського Національного Університету імені І.Франка, експерт Представництва Спільного Технічного Секретаріату Програми «Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020» у Львові,асоціацій та громадських організацій активного, екологічного та зеленого туризму, розробники стандартів щодо маркування туристичних маршрутів, провідні представники готельного та туристичного бізнесу.

Нагадаємо, що Раду туристичних міст і регіонів створено Наказом Мінекономрозвитку №204 від 09.02.2016 було, затверджено Положення та склад її учасників, до якого увійшли керівні посадовці місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, уповноважені з питань розвитку туризму і курортів.

Рада є постійно діючим консультативно-дорадчим органом Мінекономрозвитку, який збирається на регулярній основі по черзі в різних містах України. Основне завдання Ради - розробка стратегії і підготовка пропозицій та рекомендацій щодо формування та підвищення ефективності державної політики у сфері туризму і курортів, а також її практична реалізація на регіональному та місцевому рівнях.

 

Корисні посилання