Брифінг голови облдержадміністраціі Сергія Козиря щодо епідеміологічної ситуації в області та подій за останній тиждень|25.06.2021

25.06.2021 14:43:06
Брифінг голови облдержадміністраціі Сергія Козиря щодо епідеміологічної ситуації в області та подій за останній тиждень|25.06.2021

За останній тиждень, з 18 по 24 червня включно, проведено 3 460 ПЛР-досліджень, 1 789 досліджень методом ІФА на виявлення коронавірусу та 2 155 досліджень експрес-тестами для визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2.

За цей час маємо 151 новий лабораторно підтверджений випадок захворювання на COVID-19. Одужало 379 людей. На жаль, 5 людей померли.

ЗА ОСТАННЮ добу – проведено 651 ПЛР – дослідження, 249 досліджень методом ІФА на виявлення коронавірусу та 440 досліджень експрес-тестами для визначення антигену коронавірусу.

Зафіксовано 29 нових лабораторно підтверджених випадків захворювання та 37 одужань.

Тож наразі в області 35 668 лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірус.

З них:

-  33 830 людей побороли недуг;

-  679 людей інфіковані COVID-19;

-  1159 людей померли.

ВАКЦИНАЦІЯ

З 25 лютого 2021 року в Херсонській області розпочато вакцинацію проти поширення коронавірусної інфекції COVID-19. Наразі в області щеплено:

 • вакциною COVISHIELD  13 600 осіб.
 • вакциною CORONAVAC: І дозою -  9 169 осіб, ІІ дозою – 1 756 осіб.
 • вакциною COMIRNATY™:  - І дозою – 11 734 особи.
 • ІІ дозою – 4 694 особи;
 • вакциною ASTRAZENECA: - І дозою 11 965 осіб та ІІ дозою – 10 375 осіб.

Нагадаю, на Херсонщині відкрито масові пункти вакцинації від COVID-19. Цими вихідними вони будуть працювати у приміщеннях херсонських НВК № 56, школа № 57,а також у ТРЦ «Фабрика». А ще в Голій Пристані,  у Новій Каховці,  Генічеську, Скадовську та Бериславі.

Тож в цілому на Херсонщині працюватиме 8 центрів масової вакцинації.

У них щеплюватимуться громадяни, які записалися до листа очікування вакцинації в додатку чи через сайт "Дія", або через контакт-центр МОЗ. Працюватимуть центри із 10 до 17.00

Окрім того на Херсонщині визначено 6 пунктів щеплень в амбулаторіях для громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території  АР Крим.

Переходжу до головних подій тижня

Наразі виникає багато запитань щодо оптимізації шкільної мережі. Процес оптимізації в цілому залежить від рішень громади на території якої знаходиться школа. Саме ГРОМАДА переглядає доцільність утримання малокомплектних шкіл, які є дороговартісними.

Проблема існування застарілої мережі шкіл виникла не вчора, а вона існувала десятиліттями, тому оптимізація – це можливість покращити своє освітнє середовище.

Хочу наголосити, що вчора разом із освітянами, керівниками навчальних закладів, представниками обласної державної адміністрації та обласної ради взяли участь у освітньому форумі «Співпраця громад заради розвитку освіти Херсонщини».

Всього участь у форумі взяли 40 голів тергромад, 14 представників міськрад, 5 голів РДА, 5 голів райрад, ректори провідних вишів області та директори шкіл.

Розвиток освітнього середовища - пріоритетна тема, адже вона стосується молоді Херсонщини. Це люди, від яких в майбутньому залежить розвиток нашої області. Всі мають отримувати однаково гарну освіту не залежно від місця проживання.

Зокрема, на форумі обговорили питання забезпечення навчальних закладів області сучасним обладнанням, а також залученням висококваліфікованих педагогів.

 • Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня відзначила ювілей

Цієї середи колектив Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні відзначив важливе свято – 70 років від дня заснування медичного закладу.

Це знакова подія не лише  для співробітників дитячої лікарні, а й для всіх жителів області. Адже протягом 70 років медзаклад перебуває на сторожі дитячого здоров’я. За ці роки  проліковано майже 8 мільйонів маленьких херсонців.

Приємно відзначити, що з року в рік поліпшується матеріально-технічна база лікарні, з`являється новітнє обладнання, що допомагає працювати ще краще.

Сьогодні дитяча обласна клінічна лікарня надає спеціалізовану допомогу дітям у стаціонарі за 25 профілями. Колектив закладу налічує 920 працівників. Щорічний обсяг госпіталізацій складає 16-17 тис. хворих дітей, з них до 60% - жителі сільської місцевості.

 • Тимчасово припинено роботу КПВВ “Чаплинка”

Нагадую, з 21 червня по 15 липня припинено роботу контрольно-пропускного пункту в’їзду-виїзду “Чаплинка”. Пов’язано це з метою забезпечення можливості проведення робіт з діагностики та удосконалення засобів зв’язку і спостереження на контрольному пункті в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї «Чаплинка». У штатному режимі залишаються працювати КПВВ “Чонгар” та “Каланчак”.

 • Законопроєкт № 5557

Продовжую звіт. І далі зупинюся на питанні щодо Законопроєкту № 5557: Національний спротив – основа незалежності.

В державі змінюється підхід до захисту України шляхом переходу до всеохоплюючої оборони, що було закріплено у схваленій наприкінці березня 2021 року Стратегії воєнної безпеки.

Проєкт Закону України №5557 якраз і відповідає цій концепції, оскільки охоплює усю територію та передбачає залучення усього населення країни.

Іншими словами, національний спротив – це залучення усього населення до протидії агресору, а також підготовка громадян України до такої протидії.

Національний спротив здійснюється по усій території України – населення має можливість долучитись до територіальної оборони, яка організовується в усіх областях, в усіх районах для захисту території країни.

У випадку ж окупації або захоплення частини території агресором, на такій території організовується рух опору із залученням якомога ширших верств населення, щоб примусити агресора відмовитись від своїх планів. Ці два елементи – територіальна оборона і рух опору, є складовими національного спротиву.

Тому введено відповідне нове поняття. Зазначені питання врегульовуються законопроєктом «Про основи національного спротиву».

Шляхопровід ХБК - Таврійський

За традицією звітую і про хід будівельних робіт на шляхопроводі по проспекту Адмірала Сенявіна та вулиці Залаегерсег.  Зазначу, роботи йдуть цілодобово. Минулими вихідними  була закладена перша в Україні 100 метрова захватка плити автопроїзду.

В цілому, для початку руху транспорту  необхідно завершити бетонування естакад, підпірних стінок, влаштування підходів до шляхопроводу, дорожнього покриття, (другого шару асфальтобетону на подовженні проспекту Адмірала Сенявіна та кільцевої розв’язки).

Також нагадую, за ходом робіт на будівельному майданчику може спостерігати кожен в онлайн-режимі.

 • "Велике будівництво"

Окрім шляхопроводу активно триває і робота на інших об’єктах  програми Велике будівництво. Зокрема, на мосту через Північно-Кримський канал.

Підрядною організацією “Шляхове будівництво “Альтком” за 20 днів завершено  крупновузлове збирання та монтаж 4-х прольотів нової прогонової будови при реконструкції мосту

Наразі будівельні роботи виконуються з випередженням графіку.

Після завершення реконструкції, міст відповідатиме сучасним навантаженням А15 НК-100, а проїзд автотранспорту та пропуск пішоходів буде безпечним та комфортним, зокрема, завдяки розширенню габариту проїзду до 9,00 м та ширини тротуару до 1,80 м.

ТАКОЖ  триває будівництво нового дитячого садка на території загальноосвітньої школи  № 5.

Наразі виконуються роботи щодо:

 • оздоблення фасаду будівлі;
 • впорядкування території;
 • влаштування опорядження внутрішніх приміщень;
 • прокладання внутрішніх інженерних мереж електропостачання, водопостачання, водовідведення та теплопостачання.

При проєктуванні дитячого садка, враховувались потреби маломобільних груп населення.

ОКРІМ ТОГО, станом на 25 червня в області виконується ремонт доріг загального користування державного значення. Планом передбачено ремонт на 31 об’єкті. На сьогодні в роботі 24 об’єкти – на М14, Т 2207, Т 04 03, Р47.

Також  завершено ремонт 31,4 км доріг загального користування місцевого значення та 4, 6 км доріг комунальної власності.

Окрім того, проводяться роботи на 10 із 10 об‘єктах  соціальної інфраструктури.

І наостанок. Запрошую всіх жителів Херсонщини і гостей нашої прекрасної області відзначити разом 25 річницю Дня Конституції.

Чекатимемо вас 28 червня, об 11:00 на Кам’янській Січі (село Республіканець) , де і відбудеться урочисте святкування.

Всім бажаю гарних вихідних та 36,6! Бережіть себе.Корисні посилання