Брифінг голови облдержадміністраціі Сергія Козиря щодо епідеміологічної ситуації в області та подій за останній тиждень| 02.04.2021

02.04.2021 16:23:43
Брифінг голови облдержадміністраціі Сергія Козиря щодо епідеміологічної ситуації в області та подій за останній тиждень| 02.04.2021

Станом на сьогоднішній ранок в Україні зафіксовано 19 893 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Це найбільша кількість людей, які захворіли протягом доби, за весь час пандемії на території нашої держави. Зокрема, захворіли 834 дитини та 484 медпрацівники.

Статистика не втішна, тому вкотре наголошую на дотриманні правил карантинного режиму.

НА ХЕРСОННЩИНІ:

За останній тиждень, з 26 березня по 1 квітня включно, проведено 7 155 ПЛР-дослідженнь, 3 950 досліджень методом ІФА на виявлення коронавірусу та 7 860 досліджень експрес-тестами для визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2.

За цей час маємо 1 215 нових лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19.

Одужало 297 людей. На жаль, 27 людей померли.

За останнюдобу проведено 1 246 ПЛР-досліджень, 573 дослідження методом ІФА на виявлення корона вірусу та 1 355 досліджень експрес-тестами для визначення антигену коронавірусу.

Зафіксовано 221 новий лабораторно підтверджений випадок захворювання.

Тож, наразі в області  24 738 лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірус.

З них:

  • 21 270 людей побороли недуг;
  • 2 722 людини інфіковані COVID-19;
  • 746 людей померли.

У зв’язку з різким зростанням рівня захворюваності на коронавірусну хворобу на території Скадовського та Генічеського районів рішенням  регіональної комісії ТЕБ та НС районним державним адміністраціям, сільським, селищним та міським радам, розташованим на території зазначених районів, вжити додаткових обмежувальних заходів щодо заборони з 29 березня по 11 квітня 2021 року  перебування на територіях загального користування без засобів індивідуального захисту та приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які працюють у сфері громадського харчування, крім надання послуг з доставкою замовлень.

Звертаю вашу увагу!
Ми продовжуємо протидіяти поширенню захворювання на коронавірус шляхом вакцинації. Наразі, в області вакциновано 11 060 людей.  І на цьому не зупиняємся.

Варто зазначити, що у рамках глобальної ініціативи «COVAX», Україна отримає майже мільйон доз вакцини проти COVID-19, виробництва Pfizer-BioNTech. Її планують доставити до кінця червня. А уже найближчими тижнями до України надійде ще 117 тисяч доз вакцини від Pfizer-BioN Tech в рамках цієї ж ініціативи.

Хочу наголосити, що COVAX доставляє в країни тільки ті вакцини, які Всесвітня Організація Охорони Здоров’я включила в реєстр засобів для використання в надзвичайних ситуаціях.

Нещодавно в Україну прибула перша партія з 215 тисяч доз китайської вакцини Sinovac. Зараз вона проходить контроль, аби її дозволили для використання в нашій країні. Нагадаю, наприкінці минулого року Україна уклала контракт на постачання 1,9 мільйона доз вакцини від SinovacBiotech.

Окрім вакцини Pfizer-BioNTech в Україні планують використовувати ще вакцини виробництва AstraZeneca (Covishield), Sinovac Biotech та Novavax. Тому, зараз, наша держава продовжує активні перемовини з усіма надійними виробниками, аби збільшити доступ українців до ефективної та безпечної вакцини.

Нагадаю, минулого тижня, у Херсонській обласній клінічній лікарні зафіксовано спалах захворювання на COVID-19, яке виявили у 18 медичних працівників та 19 пацієнтів.

Тож, згідно з наказом Департаменту здоров’я облдержадміністрації, для недопущення поширення хвороби було припинено планову госпіталізацію пацієнтів у хірургічне, травматологічне та урологічне відділення лікарні на 14 днів.

Пацієнти, які перебувають на лікуванні у цих відділеннях, продовжують отримувати медичну допомогу до повного одужання та виписки з лікарні.

Окрім цього, аби не допустити повторення подібних випадків у медичному закладі створено комісію щодо розслідування питання недотримання інфекційного контролю у лікарні, за результатами якого будуть прийняті відповідні управлінські рішення.

Також, цього тижня ще 8 лікарень Херсонщини отримали 5 тисяч захисних костюмів посиленої ізоляції в рамках програми «Стоп Вірус-Херсон». Проєкт ініційовано Фондом громади Херсона «Захист»  за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

Для команди облдержадміністрації пріоритетним завданням було, є і залишається створення максимально захищених умов для медиків, які щодня борються з COVID-19.Тому, щиро дякую фонду “Захист” за таку необхідну і безцінну допомогу. Загалом за останні півроку захисні костюми та маски отримали 15 медичних закладів Херсонської області, на суму більш як чотири мільйони гривень.

Окрім цього, уже тиждень, як в Україні розпочато сівбу ранніх ярих зернових та зернобобових культур. Господарства Херсонської області посіяли  97,6 тис. га ярих культур, з яких 84,1 тис. га ячменю, 9,9 тис. га гороху, 1,82 тис. га пшениці та 1,75 тис. га вівса.

Розвиток і підтримка агропромислового комплексу області, без перебільшення, ключове питання у нашій роботі. Цього року на підтримку АПК із загального фонду державного бюджету виділено 4,5 млрд грн.

Особливо приємно, що саме херсонські аграрії демонструють свою активність та зацікавленість щодо участі в державних програмах. Це зокрема, програма з часткової компенсації вартості техніки та обладнання, а також програма підтримки шляхом здешевлення кредитів.

Погодьтеся, від того, наскільки добре буде налагоджена співпраця та взаємодія в питаннях АПК між всіма гілками влади та аграріями, буде залежати розвиток територіальних громад та їх можливостей.

Доброю новиною тижня стало й те, що наша Агенція регіонального розвитку співпрацюватиме з іноземними інвесторами.

Завдання щодо залучення іноземних інвестицій у громади Херсонщини поставила Олександра Фадєєва - директор установи «Агенція регіонального розвитку «Офіс євроінтеграції» Херсонської області».

І я цілком і повністю підтримую її у цьому рішення. Наразі, вже затверджено структуру й штатний розпис установи.Агенція буде працювати за для місцевого, регіонального розвитку у співпраці з бізнесом та громадськістю.

Зокрема, діяльність установи націлена на підвищення інвестиційної привабливості регіону і я переконаний, ми зможемо показати гарні результати.

Також, нагадую, реалізація національної програми «Велике Будівництво» на Херсонщині триває.

Зокрема, активні роботи ведуться на стратегічному для Херсона й області в цілому інфраструктурному об’єкті – шляхопроводі «ХБК – Таврійський».
На цьому тижні підрядною організацією ПрАТ «Укратоменергобуд» здійснюються роботи:

  • з перенесення кабелів Укртелекому і спецзв’язку;
  • з буріння фундаментних паль;
  • з армування пілонів опор;
  • з армування ригелів опор;
  • з армування ростверку ПС3;
  • з гідроізолювання ростверків та зворотної підсипки ґрунту.

І на завершення.

Сьогодні я не випадково маю блакитні елементи одягу, адже 2 квітня вважається Всесвітнім днем поширення інформації щодо проблем аутизму, коли люди у всьому світі одягають щось блакитне на знак підтримки людей з  такою проблемою.

Варто розуміти, що аутизм - це не вирок, а діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації і адаптації.

Такі люди є і серед жителів області. Забезпечення їм всебічної підтримки є одним із наших пріоритетних завдань.Тому ми робимо все можливе, аби жителі області, які мають діагноз аутизм були забезпечені необхідними ліками за рахунок державних гарантій, санаторно-курортним лікуванням, за необхідності соціальними виплатами. Нагадаю, продовжуємо працювати й щодо безбар’єрності.

На цьому я завершую.
Будьте здорові!
Всім 36.6!Корисні посилання