Абітурієнти Херсонщини навчатимуться за кошти обласного та місцевих бюджетів

04.07.2017 12:43:12
Абітурієнти Херсонщини навчатимуться за кошти обласного та місцевих бюджетів

Питання реалізація набору абітурієнтів до цьогорічного навчального року за гостродефіцитними спеціальностями обговорили сьогодні на нараді керівництва облдержадміністрації та деканів факультетів Херсонського державного університету.

«Саме на формування людського капіталу, розвиток вищої освіти та забезпечення кваліфікованими кадрами області направлена Програма розвитку людського капіталу Херсонщини. Актуальність зазначеного питання є дуже гострою», - наголосив заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь відкриваючи засідання.

Він також підкреслив, що на сьогодні не у всіх є можливість оплатити навчання у ВНЗ, тому ОДА запропонувала таке рішення проблеми, бо надпріоритетом для місцевої влади є створення сприятливих умов та збереження людського капіталу в регіоні. 

Розповідаючи присутнім про основні положення Програми, начальник управління освіти, науки та молоді  ОДА Євген Криницький заначив, що наразі вже сформовано регіональне замовлення за Програмою та складає: 234 педагогічних працівника, 21 працівник в галузі культури, та 14 - в галузі фізичної культури та спорту.

«Херсонський державний університет є базовий навчальний заклад, який може забезпечити і здійснювати підготовку фахівців в зазначених галузях, так як він має для цього необхідну базу», - наголосив Євген Криницький.

Обговорення актуального питання було конструктивним.

Народний депутат України Олександр Співаковський, який також приймав участь у заході, підкреслив, що в результаті  впровадження  Програми Херсонщина має перспективи до зменшення міграції молоді до інших областей України та саме головне – буде сприяти зменшенню дефіциту кадрів на селі.Корисні посилання