Абітурієнти з окупованих територій зможуть безкоштовно навчатися у ВУЗах Херсонщини

20.05.2017 19:17:21
Абітурієнти з окупованих територій зможуть безкоштовно навчатися у ВУЗах Херсонщини

20 травня голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв провів нараду з керівниками вищих і професійно-технічних закладів області щодо забезпечення кадрового потенціалу пріоритетних галузей регіону. На думку очільника області дане питання можна вирішити двома шляхами:

Перший - завдяки реалізації пілотного в Україні проекту «Розвиток людського капіталу», який дозволить впровадити регіональне замовлення на підготовку фахівців з гостродефіцитних спеціальностей у галузі медицини, освіти, культури та спорту. Також програмою передбачено навчання 150 демобілізованих військовослужбовців, що проходили службу у зоні АТО;

Другий - нещодавно прийнятому Верховною Радою законопроекту №6116, яким передбачена квота обсягом 1000 місць державного замовлення для вищих навчальних закладів, що знаходяться на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.

Законопроект дозволить інтегрувати молоде покоління з захопленої території в український освітній простір та посилить патріотичні настрої на тимчасово окупованій території України. Саме це і є реальні кроки по де окупації. На нараді з керівниками вищих і професійно-технічних закладів області було поставлено чітке завдання по активізації вступної кампанії і залученню абітурієнтів з Криму.

А. Гордєєв наголосив: «Я вдячний всім депутатам Херсонщини, особливо Олександру Співаковському, який опікувався цим законопроектом і запевнив усі політичні сили проголосувати за нього. Сподіваюся, що законопроект №6116 буде підписано Президентом України.»

 Корисні посилання