Аеропорт “Херсон” після реконструкції планує прийняти перший авіарейс уже в березні 

24.12.2021 09:23:43
Аеропорт “Херсон” після реконструкції планує прийняти перший авіарейс уже в березні 

У Міжнародному аеропорту “Херсон” триває масштабна реконструкція. Нині там завершують ремонт злітно-посадкової смуги, а також в найближчих планах - встановити сучасне світлосигнальне та навігаційне обладнання, відремонтувати периметрову огорожу та залу очікувань. 

Усе почалося із візиту до аеропорту Президента України Володимира Зеленського, який поставив чітке завдання, - аеропорт потрібно реконструювати, аби він відповідав сучасним вимогам. 

Тож вже у вересні в рамках президентської програми “Велике будівництво” в аеропорту розпочалися роботи з реконструкції злітно-посадкової смуги, яка експлуатуються з 1985 року. За цей час її жодного разу капітально не ремонтували, а лише проводили поточний ремонт.

Нині компанія ТОВ “Автомагістраль-Південь” вже завершує реконструкцію - будівельна готовність становить 95%. 

За словами першого заступника директора Міжнародного аеропорту “Херсон” Анатолія Ткача, при сприятливих погодних умовах підрядник має закінчити роботи за тиждень. 

“Якщо раніше аеропорт приймав щодня 4-5 авіарейсів, то після реконструкція зможе - 10-15 рейсів щодоби, серед яких і сучасні авіасудна категорії 4D. Ці літаки розраховані на більшу кількість пасажирів. Тому річний пасажиропотік збільшиться до 500 тис. осіб”, - поділився Анатолій Ткач. 

Більш того, це дозволить відкрити нові авіамаршрути. Нині представники аеропорту ведуть перемовини з внутрішніми та міжнародними авіакомпаніями. 

Після завершення реконструкції злітно-посадкової смуги продовжаться роботи зі встановлення сучасної світлосигнальної системи. 

Як розповів Анатолій Ткач, в найближчих планах обладнати аеропорт новітньою навігаційною системою. Це дозволить літакам заходити на посадку при складних погодних умовах. 

Також уже оголошено тендер на реконструкцію другого поверху аеропорту, який до цього ніяк не використовувався. Там буде зал очікування, розрахований на одночасне перебування 400 пасажирів. На це вже виділено 23 млн грн.

Крім цього, наступного року розпочнеться реалізація проєкту з реконструкції периметрової огорожі аеропорту.

Перший заступник директора Міжнародного аеропорту “Херсон” зазначив, що очікувано перший рейс після реконструкції злітно-посадкової смуги летовище прийме вже в березні наступного року.Корисні посилання