Активізуємо роботу щодо комплексного розвитку туристичної галузі району

14.01.2016 05:25:00
Активізуємо роботу щодо комплексного розвитку туристичної галузі району

13 січня 2016 року за участю голови районної державної адміністрації Віктора Турика та його заступників, керівників підприємств та організацій району, підприємців, активних громадських діячів та представників ЗМІ відбулося розширене засідання Громадської ради при районній державній адміністрації з питань організації та проведення благоустрою пляжної зони у місті Скадовську, організації курортно-туристичного сезону 2016 року.Засідання ініційовано керівництвом районної державної адміністрації, підтримано членами Громадської ради при райдержадміністрації та Скадовською міською радою.

Порядком денним засідання, зважаючи на актуальність проблеми у громади Скадовщини, розглянуто низку питань, зокрема, щодо забезпечення піском місцевих пляжів, очищення дна затоки від мулу, функціонування розважальних закладів, закладів харчування на пляжах та організація перевезень на острів Джарилгач і прогулянок по морю, інші.

Влада району сьогодні неабияк переймається розвитком курортної Скадовщини. Саме тому, за словами голови райдержадміністрації, виникла потреба в обговоренні існуючих проблем та перспектив розвитку галузі. «За мету ми ставимо вироблення спільної концепції та стратегії розвитку туристичної галузі району, розроблення проекту і плану подальших дій з урахуванням думки фахівців і громадськості», – зазначив Віктор Ананійович.

Широкого обговорення викликало питання щодо проведення робіт з берегоукріплення та збільшення території берегової лінії шляхом намивання піску. Щодо цього, то вже існує глобальний проект намиву та виокремлено експериментальну ділянку для проведення відповідних робіт. Присутніми одноголосно підтримана думка щодо необхідності вивчення цього питання фахівцями-екологами і науковцями та очищення моря від мулу. Пропозицією прозвучало активізувати роботу дослідницької групи при Національному природному парку «Джарилгацький».

З метою впорядкування функціонування закладів на міських пляжах, тарифів на оренду, перевірки виконання орендарями договірних зобов’язань, районною державною адміністрацією ініційовано перегляд чинних договорів з орендарями території міської набережної.

Що стосується організації перевезень на острів Джарилгач та морських прогулянок, було заслухано декілька пропозицій з цього питання, які будуть опрацьовані райдержадміністрацією в робочому порядку. Також зазначено, що з метою створення безпечних умов для відпочиваючих на морі, при Скадовській філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України» вже діє рятувальна бригада, але наразі є необхідність створення умов для оперативного інформування та взаємозв’язку відповідних служб, відпрацювання нормативів надання невідкладної допомоги.

Результатом зустрічі стало створення робочої групи під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Павленка, представників міської ради, екологів та громадськості, яка збиратиме конкретні пропозиції щодо вирішенні піднятих питань та скоординує подальші кроки.

Корисні посилання