Актуальні питання кримських татар обговорили під час Дискусії «Крим: бачення майбутнього»

10.07.2019 08:30:49
Актуальні питання кримських татар обговорили під час Дискусії «Крим: бачення майбутнього»

9 липня в Херсоні обговорили актуальні питання Криму в рамках  проекту Дискусія «Крим: бачення майбутнього», організованого з метою популяризації культурного розмаїття України та стимуляції міжкультурного діалогу на регіональному й національному рівні.

На заході були присутні Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич, Перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій Юсуф Куркчі, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, політв’язень Ільмі Умеров, член Меджлісу кримськотатарського народу, заступниця голови Генічеської райдержадміністрації Гюльнара Бекірова-Алідінова, актив кримськотатарського народу Херсонщини та представники громадськості.

Учасники Дискусії обмінялися думками щодо проблем кримських татар в умовах тимчасової окупації півострова.

Зокрема, Ільмі Умеров говорив про репресії РФ та влади окупованого Криму проти кримських татар, а також про неможливість розвитку корінного народу в умовах анексії.

Перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій Юсуф Куркчі зазначив про підтримку з боку держави внутрішньо переміщених осіб та наголосив на забезпеченні доступу учнів з окупованих та анексованих територій до української освіти.

У свою чергу, Антон Кориневич повідомив, що проблем багато, але нова влада буде намагатися вирішити їх, спрямовуючи свої зусилля на особливий захист внутрішньо переміщених осіб, представників кримськотатарського народу на материковій Україні, а також допомагати громадянам України на окупованих та анексованих територіях.

Крім того, присутня на заході Гюльнара Бекірова-Алідінова висловила свою думку стосовно репресій проти кримських татар, зокрема системні порушення окупаційною «владою»  прав і свобод громадян, що проживають на півострові.

По завершенні Дискусії присутні наголосили на необхідності об’єднання зусиль державних та громадських організацій у справі повернення тимчасово окупованого Криму до складу України.


Корисні посилання