Актуальні питання щодо призначення та виплати пенсії в разі втрати годувальника по «військовому закону»

08.10.2019 06:21:08
Актуальні питання щодо призначення та виплати пенсії в разі втрати годувальника по «військовому закону»

Питання: Чи має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника жінка за військового пенсіонера, з яким на час його смерті перебувала у цивільному шлюбі?

Відповідь: Ні. Право на пенсію в разі втрати годувальника мають дружини, які досягли пенсійного віку та мають необхідний страховий стаж, передбачений ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та перебували на утриманні померлого годувальника. Шлюб має бути оформлений відповідно до чинного законодавства. Сумісне проживання без укладання шлюбу не дає права на призначення даного виду пенсії.

Питання: Я дружина померлої особи з інвалідністю внаслідок війни, отримую призначену мені пенсію за віком. Чи маю я право отримувати пенсію в разі втрати годувальника і свою за віком?

Відповідь: Відповідно до статті 7 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та статті 10  Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» особі, яка має одночасно право різні види пенсії (за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

Враховуючи вищевикладене, у разі доцільності Ви маєте право перейти на пенсію в разі втрати годувальника за померлого чоловіка. При цьому виплату Вашої пенсії за віком буде припинено. Право отримувати дві пенсії законодавством не передбачено.

Питання: Отримував пенсію в разі втрати годувальника за померлого батька (військового пенсіонера) до 18 років. З 01.09.2019 року вступив до університету на заочну форму навчання. Чи маю я право на отримання пенсії в разі втрати годувальника на період навчання у вузі?

Відповідь: Ні. Починаючи з 01.10.2017 року право на пенсію в разі втрати годувальника мають лише особи, які навчаються за денною формою навчання.

Питання: У квітні 2019 року під час проходження служби помер військовослужбовець. За висновками військово-лікарської комісії причина смерті пов’язана з проходженням військової служби. Я з 01.09.2019 є курсантом військово-навчального закладу Міністерства Внутрішніх справ, 02.06.2019 мені виповнилося 18 років. Як мені буде проводитись виплата пенсії?

Відповідь: Вихованці, учні, студенти, курсанти, слухачі, стажисти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), мають право на пенсію в разі втрати годувальника до закінчення навчальних закладів, але не більш як до досягнення ними 23 років.

Зважаючи на те, що 02.06.2019 Ви досягли повноліття, виплату пенсії в разі втрати годувальника припинено з 01.07.2019. Після надання довідки з навчального закладу виплату пенсії буде поновлено з 01.09.2019 та проведено доплату за період з липня по серпень 2019 року.

За інформацією управління Пенсійного фонду України в Херсонській області



Корисні посилання