Актуальні питання сьогодення розглянуті на черговому засідання громадської ради Громадської ради

28.09.2016 14:23:04
Актуальні питання сьогодення розглянуті на черговому засідання громадської ради Громадської ради

27 вересня відбулося чергове засідання Громадської ради при райдержадміністрації під керівництвом її голови Вадима Литвинова. Окрім членів громадської ради у засіданні взяли участь голова районної державної адміністрації Валерій Салтиков та головний спеціаліст сектору економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Ткаченко Олег.

Порядок денний засідання передбачав розгляд ряд актуальних питань життєдіяльності Каховщини серед яких процес децентралізації та модернізація закладів освіти району. Розпочинаючи свій виступ голова райдержадміністрації Валерій Миколайович подякував громадськості за ініціативність та активну позицію, наголосивши на існуючому зворотному зв’язку між владою і громадськістю та поінформував присутніх про проходження процесу децентралізації в районі, про ті перспективи розвитку та переваги пов’язані із об’єднанням територіальних громад для громади та кожного жителя села.

«Децентралізація-це не лише передача влади і повноважень на місця,  це й в свою чергу велика відповідальність місцевої влади перед громадою»- наголосив керівник району.

Говорячи про існуючі на сьогодні фінансові та кадрові проблеми в галузі освіти, недостатню наповнюваність класів Валерій Миколайович зазначив, що дійсно ефективним шляхом вирішення існуючих проблем галузі районна вдала вбачає в оптимізації освітньої галузі, тобто укрупненні навчальних закладів.

Сьогодні мова йде про оптимізацію мережі навчальних закладів, яка б реально врахувала освітні запити територіальних громад, забезпечувала ефективне використання фінансових, матеріально-техгічних та кадрових ресурсів для надання високоякісних освітніх послуг шляхом створення освітніх округів. З метою створення в районі єдиного освітнього простору, оптимальної мережі загальноосвітніх навчальних закладів, формування системи навчальних закладів для надання високоякісних освітніх послуг шляхом створення освітніх округів сесією районної ради затверджено перспективний план модернізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів району на 2016-2020 роки.

«Питання реорганізації малокомплектних шкіл – дуже болюче. Багато хто декларує, що не можна закривати школи, але, якщо ми не зменшимо кількість шкіл, не збільшимо наповнюваність класів, то не зможемо підняти якість освіти району. Бюджетні кошти із року в рік витрачаються на утримання напівпорожніх будівель і приміщень, а могли б бути спрямовані для  створення  сучасних умов  навчання.»- наголосив доповідач.

Після свого виступу голова райдержадміністрації відповів на всі запитання, що хвилювали членів Громадської ради та записав зауваження і пропозиції в роботі райдержадміністрації.

Велика увага на засіданні була приділена обговоренню питання проблеми якості питного водопостачання жителів населених пунктів  району. З інформацією про можливі шляхи покращення якості питної води виступив завідувач сектору ЖКГ та НС Сбитнєв Олег, вказавши на основні заходи покращення водопостачання та якості питної води та наголосивши на тому, що виконання цих заходів можливе лише за сприянні та плідній співпраці депутатів всіх рівнів, виконавчих комітетів сільських (селищної) рад та громадськістю.

Крім всього головний спеціаліст сектору економічного розвитку і торгівлі РДА Ткаченко Олег поінформував присутніх про необхідність згідно чинного законодавства передачі повноважень щодо видачі свідоцтв про право власності від райдержадміністрації до органів місцевого самоврядування оскільки саме територіальним громадам сіл, селищ, належить право комунальної власності на рухоме і не рухоме майно і відповідно до закону саме вони здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об’єктами права комунальної власності.

Далі члени Громадської ради зайнялися кадровими та організаційними питаннями щодо затвердження переліку питань для розгляду на черговому засіданні.

Корисні посилання