Американські дипломати нададуть консультативну допомогу Херсонському морському торгівельному порту

03.03.2016 12:41:04
Американські дипломати нададуть консультативну допомогу Херсонському морському торгівельному порту

Сьогодні, 3 березня, відбулась прес-конференція за участю керівництва Херсонського морського торгівельного порту і представників Посольства США.

Під час прес-конференції американські дипломати висловили про готовність  консультувати у розробці проекту розвитку порту, що в подальшому має стати основою для проведення прозорого концесійного конкурсу.

Саме процес концесії дозволить збільшити перевалку і вантажний потік торгового порту в три рази та провести конкурс для іноземних інвесторів, аби залучити інвестиції для подальшого розвитку порту.

Нещодавно американська фірма Cargill інвестувала 100 млн. доларів в і Одеський порт «Південний».

Як зазначив в.о. директора порту Андрій Соколов, розробка проекту розвитку порту займе приблизно 4-5 місяців з моменту початку фінансування.

Довідка.

Концесія – надання з метою задоволення суспільних потреб уповноваженим органом виконавчої влади чи органом місце­вого самоврядування на підставі концесійного договору, на пла­тній та строковій основі юридичній чи фізичній особі (суб’єкту підприємницької діяльності) права на створення (будівництво) та (або) управління (експлуатацію) об’єкта концесії (строкове платне володіння) за умови взяття суб’єктом підприємниць­кої діяльності (концесіонером) на себе зобов’язань по створен­ню (будівництву) та (або) управлінню (експлуатації) об’єктом концесії, майнової відповідальності та можливого підприємни­цького ризику.

 

 

Корисні посилання