Андрій Шибаєв: ми не маємо права допустити загибелі птахів на території заповідника Асканія-Нова

11.10.2021 16:55:33
Андрій Шибаєв: ми не маємо права допустити загибелі птахів на території заповідника Асканія-Нова

На початку цього року та навесні Херсонщину сколихнули жахливі новини про випадки масової загибелі птахів, у тому числі червонокнижних сірих журавлів, на території біосферного заповідника Асканія-Нова. Всього загинуло близько 2600 птахів, з яких 270 занесені до Червоної Книги України. 

Серед причин трагедії - використання аграріями на полях, які знаходяться неподалік від заповідника, агрохімікатів для отруєння мишей. Для недопущення цієї ситуації було заборонено застосування в межах 40-км зони від заповідника родентицидів з діючою речовиною бродіфакум.

Для того, аби нагадати про цю вимогу фермерам в облдержадміністрацій відбулася нарада, в якій взяли участь представники місцевої та обласної влади, Держспоживслужби правоохоронці, екологи, а також підприємці. 

“Ситуація, що склалася зараз - це монета з двома сторонами. З одного боку - нашестя мишей на полях, пов’язане з теплою погодою та гарними врожаями. З іншого - ми не маємо забувати про збереження навколишнього середовища. Тому кожен аграрій має віднестися до цієї ситуації з великою відповідальністю”, - наголосив перший заступник голови ОДА Андрій Шибаєв. 

Такої ж думки заступник голови облради Юрій Соболевський. Він зазначив: “Наша позиція - зробити все можливе для неповторення цієї ситуації. Ми ж не хочемо залишити нашим дітям “пустелю” без тварин та рослин. Тому, якщо ми виявлятимемо факти порушення законодавства, реакція буде жорстокою”  

На переконання Директора біосферного заповідника Асканія-Нова Віктора Гавриленко, в Україні щонайшвидше потрібно запроваджувати європейську систему збалансованого природокористування. Адже розвиток економіки не має йти поруч зі знищенням природи. 

Масова загибель птахів, що сталася в заповіднику Асканія-Нова, - жахливий злочин, який вперше сколихнув Херсонщину. Начальник поліції Херсонщини Олександр Прокудін запевнив, що правоохоронці контролюватимуть дотримання аграріями вимог до використання агрохімічних засобів. На порушників чекає відповідальність, згідно з чинним законодавством.Корисні посилання