Аудитори Херсонщини усунули порушень на суму понад 1 млн грн у Херсонському державному університеті

15.10.2020 10:15:56
Аудитори Херсонщини усунули порушень на суму понад 1 млн грн у Херсонському державному університеті

Працівники Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області провели ревізію фінансово-господарської діяльності Херсонського державного університету за період з 01.08.2017 по 30.06.2020.

Державні аудитори встановили, що за рахунок загального фонду кошторису оплачено комунальні послуги та енергоносії, спожиті під час надання послуг із платного навчання на суму майже 2 млн грн. Проте відповідно до розрахунків вартості платного навчання, зазначені витрати мають покриватися виключно за рахунок надходжень від плати за послуги. Аудиторами відшкодовано збитків під час будівництва басейну та інших ремонтно-будівельних робіт проведених в університеті на суму понад 360 тис. грн.

Фахівці встановили, що за рахунок коштів отриманих університетом, як плату за навчання, сплачено податок на додану вартість, нарахований від послуг відпочинку та оздоровлення на суму понад 1 млн грн для спортивно-оздоровчого табору «Буревісник».

Аудитори також установили, що фінансування відряджених представників студентського самоврядування відбувалося без рішення Вченої ради та відповідних кошторисів з доданими до них обґрунтованими розрахунками витрат на суму понад 130 тис. грн.

Окрім того, через прийняття неефективного рішення про встановлення студентам заниженого розміру оплати за навчання на здобуття ступеня вищої освіти «бакалавр» та «магістр» для денної форми навчання Університет розрахунково втратив доходів на суму майже 13 млн грн.

За допущені порушення фінансової дисципліни 8 працівників Університету притягнуто до адміністративної відповідальності.

Університет за результатами завершених контрольних заходів вживатиме заходів для максимального усунення порушень, виявлених ревізією, та здійснюватиме дієвий внутрішній контроль за законним витрачанням бюджетних коштів.

Матеріали ревізії направлено до правоохоронних органів.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській областіКорисні посилання