Бібліотеки Херсонщини: від стратегії – до сучасних просторів

06.12.2019 11:00:17
Бібліотеки Херсонщини: від стратегії – до сучасних просторів

Яке майбутнє очікує бібліотечну сферу нашої області в умовах децентралізації? Якою має бути сучасна бібліотека? За якою стратегією модернізувати бібліотечну сферу? Ці та інші питання стали предметом обговорення та обміну досвідом учасників стратегічної сесії, що відбулася у стінах обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова. До роботи у ній долучилося більше 50 осіб – представників об’єднаних територіальних громад, бібліотекарів та письменників.

Результати напрацювань учасники заходу представили голові облдержадміністрації Юрію Гусєву. «Ми пропонуємо обрати декілька активних громад, готових реалізовувати стратегію розвитку бібліотечної системи, – пояснила директор бібліотеки ім. Лавреньова Вікторія Лобзова. – Існує декілька активних ОТГ, на кшталт Нової Каховки та Високопілля, які в наступному році можуть взятися за це».

У свою чергу, очільник Херсонщини визнав необхідність модернізації бібліотечної сфери. «В якості складів старої макулатури бібліотеки непотрібні, – зазначив Юрій Гусєв. – Потрібні сучасні бібліотеки знань, які є простором для спілкування та обміну досвідом, пізнання та навчання. Коли у нас буде готова модель, я готовий іти до вищого керівництва держави і доводити, що це потрібно нашій області».

Важливо також додати, що Міністерство культури України розглядає можливість реалізації проектів сучасних бібліотек у декількох областях країни. На цьому наголосив присутній на зустрічі експерт Мінкультури Олексій Чмир. При цьому, за його словами, буде обов’язково врахований закордонний досвід.

Очікується, що розпорядження голови облдержадміністрації щодо модернізації бібліотечної системи згідно з напрацьованою стратегією буде видане до кінця поточного року.Корисні посилання