Бджільництво Херсонщини

02.07.2018 08:01:46
Бджільництво Херсонщини

За даними Головного управління статистики Херсонської області, в усіх категоріях господарств, за підсумками 2017 року, налічується  45300 бджолиних сімей. За 2017 рік виробництво меду в області по всім категоріям господарств склало 1325 тонн,  у сільськогосподарських підприємствах – 8,1 тонн. Валове виробництво воску в області склало 5,3 тонн. 

На території Херсонської області знаходиться фермерське господарство «Таврійський пасічник», яке займається виноградарством та розведенням племінних бджіл української степової породи та є єдиним в області, що має сертифіковану племінну пасіку. На підприємстві утримується 200 бджолиних сімей, де валовий вихід меду на одну бджолину сім'ю складає 20 кг,  за рік – біля 4 тонн.

В області є всі умови для розвитку галузі бджільництва, це і вигідне географічне положення, належні природно-кліматичні умови, достатки медоносів у лісах, луках і степах, що сприяє одержанню високоякісного меду різних ботанічних сортів та інших цінних продуктів бджолиного гнізда.

Разом з цим, з метою захисту прав та законних інтересів бджолярів області у 2017 році створено ГО «Спілка пасічників Херсонської області», під керівництвом досвідченого фахівця цієї справи, керівника племінної пасіки – Лавриненко Юрія Миколайовича. Наразі створено актив пасічників, у першому півріччі поточного року проведено ряд районних кущових нарад з питань порядку епізоотичного обстеження пасік, вирішення проблемних питань з приводу потраві бджіл та переваг вступу до ГО. На сьогодні Спілка налічує близько 200 осіб. За підтримки Спілки позитивно вирішено багато виробничих питань галузі бджільництва, зокрема сприяння запилення садів підприємства ТОВ «Сади України» Каховського району, вирішення питання виплати грошової компенсації за загиблі бджолосім’ї пасічнику Каховського району.

Крім того, створено систему моніторингу процесу хімічної обробки рослин «Гранд Експерт», що дозволяє миттєво і безкоштовно оповістити бджолярів про планову обробку рослин засобами захисту, яка зараз вивчається та починає втілюватись у життя аграріїв області.

У поточному році пасічники мають можливість скористатися спеціальною державною програмою компенсації відсоткової ставки за кредитами, залученими у державних банках на капітальні та виробничі витрати господарств галузі бджільництва.

Корисні посилання