Білозерський район продовжує співпрацю в рамках нідерландської програми європейського партнерства MATRA

13.04.2016 11:09:19
Білозерський район продовжує співпрацю в рамках нідерландської програми  європейського партнерства  MATRA

12 квітня 2016 року в Білозерській районній державній адміністрації за підтримки нідерландської програми  європейського партнерства  MATRA МГО «Прімавера» провела семінар для сільгоспвиробників району в рамках нового проекту «Розвиток потужності  громад для участі у впровадженні та здійсненні контролю процесу реформ  у сільському господарстві, управлінні земельними ресурсами та розвитку сільських  територій  (“BELIEVE ”)».

Відкриваючи семінар голова районної державної адміністрації Віктор Романов наголосив на важливості даного проекту для соціально-економічного розвитку Білозерського району.

За словами керівника МГО «Прімавера» Ольги Жовтоног головною метою проекту – є забезпечення  участі громад у впровадженні Державної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на період до 2020 року шляхом розробки місцевих планів розвитку сільських територій та у моніторингу розробки необхідних для реалізації цих планів  державних програм та законодавства.

Представники департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації презентували Державну стратегію розвитку сільського господарства та сільських територій на період до 2020 року. Голова громадської платформи Білозерського району Станіслав Стець проінформував присутніх про план розвитку громадської платформи та результати першого навчального семінару проекту щодо вибору та розвитку проектних пропозицій на місцевому рівні та визначення напрямків моніторингу реформ.

Робота семінару продовжилася в групах, учасники згодом презентували проектні пропозиції щодо відновлення зрошення на території Білозерського району та супутні пропозиції щодо розвитку аграрного виробництва на зрошуваних землях та своє бачення законодавства щодо створення та сталого функціонування асоціацій водокористувачів, консолідацію земель, практичної реалізації положень Стратегії розвитку до 2020 року щодо підтримки фермерських господарств, створення кооперативів тощо.

Корисні посилання