Бюджетний комітет Верховної Ради схвалив виділення 800 млн грн на «Велике будівництво» спортивних магнітів

10.06.2021 14:21:11
Бюджетний комітет Верховної Ради схвалив виділення 800 млн грн на «Велике будівництво» спортивних магнітів

Бюджетний комітет Верховної Ради схвалив рішення про виділення 800 млн грн на проєкт “25 спортивних магнітів”, який є частиною великої інфраструктурної програми президента Володимира Зеленського "Велике будівництво". Про це повідомила народний депутат України Анна Пуртова.

"Кабінет міністрів 31 травня затвердив розподіл державної субвенції на розвиток спортивної інфраструктури між місцевими бюджетами. Йдеться про суму у 800 млн грн: з них 500 млн грн було передбачено в держбюджеті-2021 і ще 300 млн вдалося виділити через перерозподіл видатків. Ми у Бюджетному комітеті ВР вже дали добро – і незабаром виділення коштів має схвалити парламент", - зазначила вона.

Кошти підуть на відновлення та побудову спортивних комплексів, басейнів, льодових арен, палаців спорту тощо.

“Вони зможуть приймати всеукраїнські та міжнародні змагання, там проводитимуть навчально-тренувальні збори для національних збірних з не менше ніж п’яти олімпійських видів спорту”, - розповіла Пуртова.

Вона зазначила, що Україна має олімпійських чемпіонів, переможців змагань європейського та світового рівня. Проте, упродовж багатьох років спортивні досягнення в нашій країні народжуються всупереч діям держави, а не за її сприяння. У тому числі через відсутність сучасної інфраструктури.

“Щоб Євро-2012, у тому числі, стало не останньою великою спортивною подією в Україні, за ініціативи президента Володимира Зеленського була запущена програма "25 спортивних магнітів" в рамках "Великого будівництва", - наголосила депутат.

Планується, що 800 млн гривень піде на фінансування 11 спортивних об’єктів протягом 2021-2023 років, з них 5 завершать вже цьогоріч.

Зокрема, у Маріуполі реконструюють басейн «Нептун», у Мелітополі побудують оздоровчий центр з льодовою ареною, в Умані створять багатофункціональний спортивний комплекс, у Полтаві побудують спортивно-видовищний комплекс, у Кропивницькому проведуть реконструкцію обласної дитячо-юнацької школи олімпійського резерву.

https://life.pravda.com.ua/images/doc/7/9/7973632-stadioni-prezidenta-6.jpg

https://life.pravda.com.ua/images/doc/1/c/1cd5250-stadioni-prezidenta-0.jpg

А протягом наступних двох років будуть побудовані та реконструйовані спортивний комплекс «Металург» у Кривому Розі, універсальний спортивний зал у Рівному, спортивно-оздоровчий комплекс у Тростянці, багатофункціональний палац спорту в Тернополі, Центр олімпійських видів спорту в Каховці та палац спорту в Хмельницькому.

Нагадаємо, заступник голови Офісу Президента, координатор програми "Велике будівництво" Кирило Тимошенко повідомив, що в планах програми президента на 2021 рік – продовження розвитку соціальної інфраструктури: школи - 95, садки - 70, стадіони - 80, басейни – 29, приймальні відділення у лікарнях - 177 об'єктів.Корисні посилання