Брифінг голови облдержадміністраціі Сергія Козиря щодо епідеміологічної ситуації в області та подій за останній тиждень|15.07.2021

15.07.2021 13:40:58
Брифінг голови облдержадміністраціі Сергія Козиря щодо епідеміологічної ситуації в області та подій за останній тиждень|15.07.2021

За останній тиждень, з 9 по 14 липня включно, проведено 2899 ПЛР-досліджень, 1060 досліджень методом ІФА на виявлення коронавірусу та 1623 дослідження експрес-тестами для визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2.

За цей час маємо 76 нових лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Одужало 87 людей. На жаль, 2 людини померла.

ЗА ОСТАННЮ добу – проведено 706 ПЛР–досліджень, 259 досліджень методом ІФА на виявлення коронавірусу та 300 досліджень експрес-тестами для визначення антигену коронавірусу.

Зафіксовано 11 нових лабораторно підтверджених випадків захворювання та 11 одужань.

Тож наразі в області 35 960 лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірус.

З них:
-  34 440 людей побороли недуг;
-  339 людей інфіковані COVID-19;
-  1181 людина померла.

ВАКЦИНАЦІЯ
На Херсонщині триває вакцинація населення від Ковід -19.

Наразі в області щеплено: 92 430 осіб, в тому числі І дозою – 61 104 особи; ІІ дозою – 31 326 осіб.
 

Нагадаю, на Херсонщині в пунктах вакцинації можна отримати щеплення від COVID-19 вакцинами Pfizer або CoronaVac

Провакцинуватися може кожен охочий. Для цього достатньо зареєструвалися через вебпортал чи додаток «Дія», або через контакт-центр МОЗ, та відвідати центр масової вакцинації.

Наразі на Херсонщині їх працює дев’ять. Графік роботи з 10 до 17.00 у вихідні дні. Центри на Фабриці, у Скадовську та Генічеську працюють з середи по суботу. 

Окрім того на Херсонщині визначено 6 пунктів щеплень в амбулаторіях для громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території  АР Крим. Також працюють 96 стаціонарних пунктів та 32 мобільні бригади.

Переходжу до головних подій тижня
До складу Олімпійської збірної України увійшли 6 спортсменів з Херсонщини

Минулого тижня під час засідання Виконкому Національного олімпійського комітету України був затверджений поіменний склад Олімпійської збірної України для участі в Іграх 32- гої Олімпіади в Токіо-2020.

Україну на найголовнішому спортивному форумі  представлятимуть 158 олімпійців у 25 видах спорту (30-ти дисциплінах).

До складу Олімпійської збірної України  увійшли 6 спортсменів з Херсонської області. Нагадую, Олімпійські Ігри в Токіо триватимуть з 23 липня по 8 серпня.

На будівництві Центру олімпійських видів спорту «Н2О Нова Каховка» розпочалися будівельно-монтажні роботи

Цього тижня відвідали м. Нова Каховка, де реалізується масштабний проєкт, один з 25 спортивних магнітів України - Центр Олімпійських видів спорту «Н2О Нова Каховка».

Це – сучасний багатофункціональний спортивний комплекс з плавальними басейнами, який буде використовуватись для занять із близько 20 видів спорту: спортивне плавання; водне поло; стрільба із лука; боротьба та єдиноборства; бокс; волейбол та ін. Центр «Н2О Нова Каховка» увійшов до програми «Велике будівництво».

РОБОЧИЙ ВІЗИТ У БЕРИСЛАВСЬКИЙ РАЙОН
Цього тижня із робочим візитом перебував у Бериславському районі. Зокрема, відвідав Нововоронцовську, Великоолександрівську та Борозенську  територіальні громади, де ознайомився із роботою медичних закладів.

Нововоронцовській підстанції екстренної (швидкої) медичної допомоги, яка обслуговує 21 тисячу осіб, передав ключі  від нового автомобіля швидкої допомоги, класу «В», а  лікарні -  апарат ШВЛ.

Подібну «швидку» допомогу і апарат ШВЛ передав також до Великоолександрівської підстанції екстреної медичної допомоги.

Новий автомобіль швидкої вручив і Борозенській ТГ.

ВІДКРИТТЯ АМБУЛАТОРІІ в смт ЧОРНОБАЇВКА
У продовження теми. Щойно повернувся із Чорнобаївки, де відкрили новозбудовану амбулаторію. Амбулаторія умовно поділена на дві зони: публічну та зону з контрольованим доступом. Тут створені всі належні умови як для пацієнтів, так і для персоналу, аби місцеві жителі отримували якісні медичні послуги у своєму населеному пункті. Окрім того перевірили хід робіт на Чорнобаївському стадіоні, що будується в рамках програми Президента «Велике будівництво».


УВАГА: біля залізничного вокзалу в Херсоні ЗАБОРОНЕНО стоянку для автобусів
З метою ефективної боротьби з нелегальними перевезеннями поблизу залізничного вокзалу Херсонською міською радою розроблено нову схему безпечного дорожнього руху, яку погоджено з патрульною поліцією.

Відтепер поряд із залізничним вокзалом встановлено три дорожні знаки, які забороняють стоянку автобусів.

Також працівники патрульної поліції, облдержадміністрації, депутати міської та обласної рад надалі проводитимуть роз’яснювальну роботу серед перевізників щодо відповідальності за порушення цієї вимоги.

До уваги жителів прилеглих до КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» територій, а також жителів тимчасово окупованого Криму

З метою забезпечення громадян України послугами з пенсійного забезпечення на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» створено віддалені робочі місця спеціалістів Головного управління Пенсійного фонду України. Спеціалісти Фонду будуть здійснювати прийом громадян за наступними графіком:
- ЦНАП на КПВВ «Чонгар» - кожного другого вівторка місяця з 9.00 до 16.00;
- ЦНАП на КПВВ «Каланчак» - кожної другої середи місяця з 9.00 до 16.00.

Шляхопровід
За традицією звітую і про хід будівельних робіт на шляхопроводі по проспекту Адмірала Сенявіна та вулиці Залаегерсег.  Херсонський шляхопровід – один з п'яти ключових об'єктів на території країни, що входить до переліку програми "Велике будівництво". Завершення будівельних робіт та відкриття шляхопроводу постійно знаходиться на контролі не лише Херсонської обласної державної адміністрації, а й Президента та Уряду країни.

Роботи на будівельному майданчику йдуть цілодобово, задіяно 160 працівників. Кожний процес робіт контролюється технаглядом.
 

Велике будівництво
Окрім шляхопроводу активно триває і робота на інших об’єктах  програми Велике будівництво. Зокрема, на мосту у смт Верхній Рогачик завершується капітальний ремонт.

Зокрема, підрядною організацією влаштовано трубу ViaCon, яка вперше застосовується в області і саме на мережі автомобільних доріг місцевого значення.

Міст було збудовано у 1928 році, в останнє його ремонтували майже 60 років тому. Завершити роботи на об’єкті планують до кінця липня.

Також триває спорудження сучасного центру надання адмінпослуг у Новій Каховці.

Реалізація цього проєкту дозволить жителям Новокаховської громади отримувати близько 700 адмінпослуг в одному місці. Щодня ЦНАП зможе обслуговувати до 150 відвідувачів.

ОКРІМ ТОГО, станом на 14 липня в області виконується ремонт доріг загального користування державного значення. Планом передбачено ремонт на 31 об’єкті. На сьогодні в роботі 24  об’єкти.

Також  завершено ремонт 31,4 км доріг загального користування місцевого значення та 4, 6 км доріг комунальної власності.

Окрім того, проводяться роботи на 9 із 10 об‘єктах  соціальної інфраструктури.

На Херсонщині повноцінно запрацював найбільший полігон ЗСУ “Ягорлик”

В кінці минулого тижня у Скадовському районі розпочав повноцінне функціонування полігон Збройних сил України “Ягорлик”. Він є одним із найбільш сучасних у всій Європі. Площа майданчика становить майже 3,7 тисячі гектарів. Водночас, робота з вдосконалення інфраструктури буде продовжуватися далі.

Протягом часу створення полігону Херсонською обласною державною адміністрацією, іншими органами місцевої влади надавалася вся можлива допомога у забезпеченні його функціонування, проведення бойових стрільб та випробувань новітньої ракетної техніки.

До речі, з 12 по 18 липня на Раденському полігоні відбуваються навчальні збори окремої бригади територіальної оборони.

Протягом семи днів учасники ТрО проходитимуть інтенсивний курс підготовки з військової справи, що дозволить їм в разі необхідності стати на захист України.

Також у п’ятницю та суботу буду брати участь форумі « Ефективна промисловість для обороноздатності». Захід відбуватиметься в м. Одеса. Хочу зазначити, що обласна державна адміністрація всіляко сприятиме діяльності підприємств «Укроборонпрому», проведенню випробувань новітньої військової техніки та укріпленню обороноздатності південних рубежів України.

ЗЕМЕЛЬНА РЕФОРМА
З 1 липня в Україні запрацював ринок землі. Нарешті українці стали повноправними господарями своїх земельних ділянок. Відкриття ринку землі Україна чекала 20 років, залишаючись серед небагатьох країн, де діяв мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Коротко розповім про ключові переваги земельної реформи для громад, фермерів та землевласників.

Впровадження земельної реформи дозволить громадам позбутися залежності від дотацій з держбюджету, адже відтепер вони отримуватимуть надходження, зокрема, від оподаткування земель усіх категорій та форм власності, кошти від оренди державних та комунальних земель тощо. Це дозволить підняти рівень добробуту у регіонах, покращити інфраструктуру та збільшити статки жителів.

Найбільше переваг від реформи відчують власники земельних ділянок, адже тепер вони повноцінно зможуть користуватися своєї землею: здавати в оренду, взяти кредити під заставу землі, а також вони зможуть її продати.

Чимало переваг отримають і фермери. У першу чергу, це право на придбання ділянки, яку вони орендують. Також фермери, які користуються землею державної власності, зможуть її викупити з можливістю розстрочки до 10 років. Крім того, земельна реформа передбачає створення Фонду часткового гарантування кредитів в сільському господарстві. Відтак кредит зможуть отримати навіть малі фермери, які оброблять землю до 500 га, та які не мають кредитної історії.

 

Всім бажаю гарних вихідних та 36,6! Бережіть себе.



Корисні посилання